ضرورت بازخوانی و تبیین حماسه ۹دی برای نسل جدید

سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن سالروز یوم الله ۹ دی ، اعلام کرد: ضرورت دارد چرایی وقوع فتنه سال ۸۸، فلسفه حماسه ۹ دی و پیامدهای آن به عنوان رخدادی بی‌نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی بازخوانی و برای نسل جدید تبیین شود.

به گزارش قاب خبر: در این بیانیه آمده است: حماسه یوم الله ۹دی ۸۸ که بساط فتنه و نقشه چند ۱۰ ساله استکبار جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی در جنگ احزاب تمام عیاری که برای نابودی اساس انقلاب ترتیب داده بودند، برچید و آرزوها و خواب های آشفته شان را بی تعبیر ساخت، از تاریخی ترین روزهای انقلاب شکوهمند اسلامی است.

انقلاب اسلامی چه مبارزه و جان فشانی ها برای سرنگونی نظام طاغوتی، چه در تمام۴۳ سال اخیر که همه ابرقدرت های ظاهری دنیا از هیچ نقشه و توطئه ای برای ضربه زدن به آن صرف نظر نکرده اند، آنچه ضامن و عامل اصلی قوام و پایداری اش بوده در هم تنیدگی انقلاب و آرمان هایش با مردم، پیوند ناگسستنی امام و امت، رشد، آگاهی و حضور میدانی مردم برای دفاع از اساس انقلاب می باشد.

بارها و بارها در طول این سالیان جلوه های بزرگ این پیوند مردم و انقلاب رخ نمایانده است، ۹دی و حضور میلیونی مردم بعد از آن فتنه پیچیده، نمونه برجسته اثبات این پیوند بود و اکنون که ۱۲ سال از آن فتنه آمریکایی-انگلیسی-اسرائیلی می گذرد ضرورت دارد چرایی وقوع فتنه سال ۸۸، فلسفه حماسه ۹ دی و پیامدهای آن به عنوان رخدادی بی‌نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی بازخوانی و برای نسل جدید تبیین شود.

این بیانیه اضافه می کند: در سالیان اخیر که اوج فشار اقتصادی و تحریم های سنگینی که نقطه اوجش در پی آثار فتنه ۸۸ به وجود آمد، در کنار ناکارآمدی های برخی مدیریت های داخلی در سال‌های گذشته، دشمنان را دچار توهم کرده بود که مردم از انقلاب دست کشیده اند.

همگان دیدند آن هنگام که دشمنان ناجوانمردانه و ذلیلانه اقدام به ترور سردار شهید سرلشکر سلیمانی کردند، داغ سنگینی که بر دل عموم ایرانیان نشست، عشق و عاطفه عمیق ایرانیان نسبت به قهرمان ملی و امت اسلام، فرزند برومند، الگو و تربیت یافته حقیقی انقلاب اسلامی بار دیگر دشمنان را در بهت فرو برد.

حماسه عظیم و بی نظیر تشییع چند ۱۰ میلیونی شهید قاسم سلیمانی قطعا در ادامه مسیر ۹دی و اثبات پیوند در هم تنیده مردم با ارزش های اسلامی، انقلابی و ولایت فقیه می باشد به طوری که سردار دل ها بارها و بارها راز و رمز موفقیت انقلاب اسلامی را در گرو پیروی از ولایت فقیه می دانستند و همگان را بر این امر مهم سفارش می کردند.

مردمی که این چنین معرفت عمیق، روحیه پایداری و ارزشی خود را در طول همه این سال ها علیرغم همه سختی به نمایش گذاشته اند، قطعا شایسته بهترین ها هستند مسئولان امر در تمام دستگاه مختلف حاکمیتی می بایست با کار جهادی، خدمت چند برابری نسبت به وضعیت فعلی تلاش های وافر و همه جانبه برای حل مشکلات و گره گشایی امور به انجام رسانند که به حول و قوه الهی گشایش های زیادی در راه است.

در این برهه حساس از تاریخ، مردم و مسئولان باید بیش از پیش در کنار هم قرار گرفته و با پیروی از سخنان ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای توطئه های دشمنان را خنثی و سیلی محکمی بر صورت استکبار جهانی وارد خواهیم کرد که به حول قوه الهی پیروزی نهایی نزدیک است.