خرم آباد میزبان کمانچه نوازان برتر لرستان

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: آیین اختتامیه و بخش مسابقه جشنواره استانی کمانچه نوازان تال، بیست و هشتم مهر ماه در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار می شود.

به گزارش قاب خبر: فرید رحمتی افزود: این رویداد در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود که در نوبت صبح و از ساعت ۹ ،راه یافته گان به بخش مسابقه به اجرای قطعات خود در حضور داوران پرداخته و در نوبت دوم که از ساعت ۱۵ عصر آغاز می شود شاهد برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: داوری بخش مسابقه جشنواره را استاد علی اکبر شکارچی، استاد فرج علیپور و استاد محمد باجلاوند بر عهده خواهند داشت و ناظر داوری نیز حشمت فتحی، کارشناس موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان نیز بر لزوم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی در اجرای این جشنواره تاکید کرد.

احمد حسین فتایی ادامه داد: در شرایط سخت کرونای امروز، برگزاری این رویدادها می تواند ضمن افزایش نشاط و تاب آوری اجتماعی، انگیزه هنرمندان موسیقی را نیز در راستای خلق آثار ماندگار افزایش دهد.

وی ادامه داد: کمانچه فصل مهمی از تاریخ درخشان فرهنگ و هنر لرستان است که هنرمندان شاخص بسیاری را به کشور معرفی نموده، از آن جمله استاد علی اکبر شکارچی که این جشنواره به پاس سالها خدمات درخشان، به ایشان که از چهره های ماندگار و مفاخر فرهنگی و هنری استان بشمار می آید، تقدیم شده است.