خرم آباد در نیمه نهایی انتخاب پایتخت کتاب ایران

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: خرم‌آباد در میان نامزدهای راه یافته به مرحله نیمه نهایی هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران قرار گرفت.

به گزارش قاب خبر: احمدحسین فتایی افزود: فراخوان هفتمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران زمستان سال گذشته از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب اعلام شد.

وی ادامه داد:  با اعلام فراخوان ارسال آثار شرکت در برنامه، ۱۹۱ شهر از سراسر کشور در این برنامه شرکت کردند که استان لرستان نیز با شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز، ازنا و نورآباد (دلفان) در این رویداد حضور یافت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار کرد: این برنامه‌ها بر اساس بهره‌گیری از مشارکت و ایجاد همگرایی میان نهادها و سازمان‌های دولتی، استفاده از مشارکت همگرایانه صنایع محلی، سازمان‌های خصوصی و مردم‌نهاد، بهره‌گیری از مشارکت همه اجزای نشر، توجه به طیف وسیعی از مخاطبان، وجود ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های اولیه برای فعال شدن در حوزه ترویج کتاب‌خوانی، تدوین شده بودند.

فتایی تصریح کرد: داوران در این مرحله از میان شهرهای شرکت کننده،۳۶ شهر را به‌ عنوان شهرهای راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی انتخاب و به دبیرخانه معرفی کرده‌اند که در این مرحله ۵ شهر به عنوان نامزدهای نهایی معرفی خواهند شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: در مرحله نهایی یک شهر به عنوان هفتمین پایتخت کتاب ایران و چهار شهر به عنوان شهرهای خلاق کتاب‌خوانی ایران از سوی داوران انتخاب خواهند شد.

وی تصریح کرد: بر اساس رای هیات داوران، شهر خرم آباد در میان نامزدهای نیمه‌نهایی قرار گرفت و بسیار امیدواریم با توجه به تشکیل دبیرخانه دائمی ترویج کتاب و کتابخوانی استان و برنامه‌های موفق صورت گرفته و در دست اقدام، خرم آباد عنوان هفتمین پایتخت کتاب ایران را از آن خود نماید.