حقوق معوقه ۵۰ میلیارد تومانی در شهرداری های لرستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: مسائل و مشکلات مربوط به شهرداری‌ها به طور حتم باید اصلاح شوند.

به گزارش قاب خبر: احمد رضا دالوند اظهار کرد: میزان حقوق معوقه شهرداری‌های استان ۵۰ میلیارد تومان است.

وی به آمار بالای نیروهای شهرداری‌های لرستان اشاره کرد و گفت: مهندسی معکوس در شهرداری ها ضروری است و بعد از شناسایی مسائل و مشکلات موجود در شهرداری‌ها، باید اصلاح آنها در دستور کار قرار گیرد.

دالوند با اشاره به تخلفات حوزه ساخت و سازها در لرستان گفت: بستر و زمینه تخلف باید شناسایی و اصلاح شود، در این راستا نیز نظام مهندسی نقش اساسی و مهمی دارد.

وی اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی استان برای حوزه عمرانی لرستان ۱۰ اولویت را اعلام نماید. و اتاق فکر متخصصان و صاحبان ایده در نظام مهندسی ایجاد شود. ایجاد یک اتاق فکر، متشکل از افراد کارشناس، خبره، مسلط، صاحب ایده، فکر، خلاق و… در سازمان نظام مهندسی ضروری است تا در این راستا از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: با استفاده از نیروهای جوان، با انگیزه، با تجربه و با تخصص در کنار هم می توان در راستای رفع مسائل و مشکلات استان برنامه ریزی لازم و پیگیری ها را داشته باشیم. و با استفاده از مدیران متعهد، متخصص و کارآمد در حوزه‌های مختلف می توان عقب ماندگی‌های موجود در استان را رفع کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: شناسایی ظرفیت‌ها هم در حوزه نیروی انسانی و هم پتانسیل‌هایی که در درون استان وجود دارد، لازم و ضروری است

وی عنوان کرد: الکترونیکی کردن مباحث مربوط به شهرداری و نظام مهندسی باید در دستور کار قرار گیرد و طبق یک برنامه زمان بندی شده پیش رویم.

دالوند در بخش دیگری از صحبت هایش به نقش بسیار مهم و کلیدی سازمان نظام مهندسی در حوزه ساخت و سازها اشاره کرد و ادامه داد: موضوع نظارت و ضرورت توجه جدی به این مقوله از سوی نظام مهندسی استان لازم است و این امر باید سختگیرانه مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بیان کرد: طرح جهش مسکن یک فرصت استثنایی برای استان است و نباید این فرصت را از دست داد و باید با رعایت مباحث قانونی، باید در یک بازه زمانی کارها انجام شود.