جریمه۱۵ میلیارد و ۴۹۸میلیون ریالی برای متخلفین قطع درختان در چگنی و سلسله

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: ۱۵ میلیارد و ۴۹۸ میلیون ریال برای متخلفین قطع درختان در چگنی و سلسله صادر شده است.

به گزارش قاب خبر: شیرزاد نجفی با اشاره به دستگیری متخلفین قطع درختان در چگنی و سلسله، اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان پس از بررسی های شبانه روزی توانستند متخلفین قطع درختان در شهرستان های چگنی و سلسله را شناسایی و به محاکم قضایی معرفی نمایند.

وی ادامه داد: کلیپ منتشره، توسط پرسنل اداره حفاظت و حمایت منابع طبیعی و آبخیزداری استان جهت ارائه به اداره کل ضبط گردیده و در همان کلیپ، خودروی یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز قابل مشاهده است.

نجفی تصریح کرد: طی دادخواست ارائه شده به دادگاه و بررسی های کارشناسی، برای متهم به نام «م_ الف» مبلغ ۴۳۷ میلیون تومان و متهم دیگر به نام «الف_ م » مبلغ ۳۹۱ میلیون تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ضمن آنکه علاوه بر ملزم کردن متهمین به پرداخت جریمه، کاشت هزار اصله نهال درخت بلوط، مراقبت و نگهداری تا بعد از ۱۰ سال در دادخواست ارائه شده نیز لحاظ شده است.

وی در ادامه به قطع اشجار در دو آب الشتر نیز گریزی زد و افزود: دادخواست ارسالی در راستای ضرر و زیان به منابع ملی، برای متهمین این پرونده به نام های «ع _ ف ، م _ ف ، ع _ ف ، م _ ف » مبلغ ۷۲۱ میلیون و ۸۰۰ میلیون تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان بیان کرد: ضمن آنکه تبعید، درخواست کاشت هزار اصله نهال درخت بلوط نیز در دادخواست ارائه شده عنوان گردیده است.

نجفی حفاظت و حراست از جنگل‌ ها و مراتع‌ را خط قرمز منابع طبیعی دانست و اظهار کرد: از همه همیاران طبیعت انتظار داریم در کنار سربازان انفال به عنوان جنگلبان افتخاری خدمت کنند تا بتوانیم این میراث گرانبها را به نسل‌های آینده بسپاریم ضمن آنکه سامانه تلفنی ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع، پل ارتباطی منابع طبیعی با مردم است که انتظار می رود مردم عزیز گزارشات خود را به این شماره ها فرستاده تا در کمترین زمان ممکن، مشکل و تخلف انجام شده مرتفع گردد.