برگزاری طرح یاس جمعیت هلال احمر لرستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان گفت: طرح یاس با همکاری کمیته امداد امام خمینی در ٩ شهرستان و در دو فاز برگزار شد.

به گزارش اختصاصی قاب خبر: صارم رضایی اظهار کرد: طرح ملی یاس(یاران آسیب ستیز) اقدام مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) و جمعیت هلال احمر به منظور آموزش شیوه های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی به دختران رده سنی ۳۰ الی ۴۰ سال مورد حمایت کمیته امداد و با همکاری سازمان جوانان است.

وی تصریح کرد: در این طرح با ارائه آموزش های اجتماع محور، فرد توان انجام کار مشارکتی را پیدا کرده و موجب ایجاد هماهنگی و افزایش تاب آوری در بعد محلی می شود.

رضایی افزود: تعامل دختران مددجو با جمعیت هلال احمر در این طرح فارغ از مزیت های مرتبط در مواقع بحران در روند عمومی توانمندسازی اجتماعی، ارتباطی، آموزشی و فرهنگی ایشان مؤثر خواهد بود.

وی بیان کرد: طرح یاس در دو فاز اجرا شد که فاز اول در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ و فاز دوم در سال ۱۴۰۰ برگزار گردید لازم به ذکر است در فاز اول تعداد ۶۵ نفر و در فاز دوم تعداد ۲۵۸ نفر در استان لرستان آموزش های لازم را فرا گرفتند.

رضایی با توجه به اهداف والای این طرح گفت:هدف از اجرای طرح یاس ارتقاء عزت نفس مددجو، مسئولیت اجتماعی در بین مخاطبین و در نهایت توانمندسازی رفتاری، ارتباطی و فرهنگی مددجویان می باشد.

وی عنوان کرد: برای اجرای این طرح بایستی نقاط هدف در شهرستانها با اولویت مناطق حاشیه نشین و ترجیحاً کمتر برخوردار با مشورت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مشخص شود و افراد جهت شرکت در دوره های آموزشی توسط کمیته امداد شناسایی و معرفی شوند تا مربیان دوره های امداد و کمک های اولیه و خدمات داوطلبانه توسط جمعیت هلال احمر تامین شوند.