بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس ظرف دو هفته

قاب خبر: وزیر کشور گفت: هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس تشکیل شده است و پس از اعلام نظر مراجع رسمی ظرف ۱۰ روز، هیات‌های اجرایی هم ظرف دو هفته باید صلاحیت داوطلبان را بررسی کنند.

به گزارش قاب خبر از روابط عمومی استانداری مرکزی: احمد وحیدی تصریح کرد: هیات‌های اجرایی نقش مهمی دارند که باید با عمل به مر قانون و در کمال انصاف و دقت کار را دنبال کنند.

وی ادامه داد: هیات‌های اجرایی باید مراقبت کنند و بدون هیچ حب و بغضی نظر مراجع رسمی و قانون را مدنظر قرار دهند.

وحیدی تصریح کرد: براساس قانون علاوه بر موضوع اخذ استعلامات، بررسی محلی نیز جزو وظایف هیات‌های اجرایی است که باید با حفظ کرامت و آبروی داوطلبین، امانت و محرمانگی انجام گیرد.

وزیر کشور ادامه داد: مرحله حساسی را در پیش داریم و بحث آبروی افراد و امانت نظام که باید هر دو را برابر هم در نظر بگیریم و مراقبت کنیم.

وی اظهار کرد: در این مرحله هیات‌های اجرایی نقش مهمی دارند که باید با عمل به مر قانون و در کمال انصاف و دقت صلاحیت‌ها را بررسی کنند.

وحیدی عنوان کرد: انتخابات در کشور ما یک مسئله واقعی نه یک مسئله نمایشی است، مسئله انتخابات آن‌قدر مهم است که ما خودمان با موضوع مشارکت نسبت مستقیمی برقرار کرده‌ایم، هر نظامی چنین ریسکی را نمی کند و این اهمیت نقش مردم در نظام اسلامی و بیانگر مردم سالاری دینی است.

وی ادامه داد: از صمیم قلب به حضور و نقش مردم اعتقاد داریم چراکه هیچ کشوری حتی کشورهایی که محل تولد الفاظی مثل دموکراسی بودند در عمل به آن اعتقادی ندارند.

وزیر کشور تصریح کرد: در جمهوری اسلامی، اقتدار نظام در قانون و در رفتار و سیره امام و مقام معظم رهبری وصل به انتخابات است.

وحیدی با تأکید بر اینکه نظام متعلق به شخص نیست، گفت: این نظام متعلق به خداوند است و همه، کارگزارن این سلسله مراتب هستیم و وقتی برای نظام کار می کنیم این کار برای خداست‌.

وی ادامه داد: مسئله انتخابات از این جهت مهم است که باید در کمال سلامت و امنیت و با حفظ همه ضوابط قانونی انجام شود.

وزیر کشور گفت: ما با همه برادریم و این برادری و آداب اخلاقی ایجاب می‌کند برای خودمان و دیگران از مرزهایی که قانون مشخص می‌کند فراتر نرویم.

وحیدی یادآور شد: بی طرفی به معنای کم اهمیت بودن افراد نیست ولی در عین اهمیت، نگاه یکسانی به همه خواهیم داشت.