بازگشایی مراکز علمی و آموزشی در خرم آباد با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی

فرماندار خرم آباد گفت: بازگشایی مراکز علمی بصورت تدریجی و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و نظارت مستمر مراکز بهداشت صورت خواهد گرفت و اولویت بازگشایی با مقاطع بالاتر خواهد بود.

به گزارش قاب خبر: جعفر طولابی تصریح کرد:برای مراکز دانشگاهی ابتدا مقاطع دکتری و ارشد حضوری شده سپس دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: این مراکز بر اساس شرایط کرونایی و ضوابط اعلامی از سوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و دستورالعمل های ابلاغی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی، تهیه اقلام بهداشتی لازم و اولویت قرار دادن سلامت اساتید، معلمان، دانشجویان و دانش آموزان بازگشایی خواهند شد.

وی با تاکید بر اهمیت واکسیناسیون در بحث بازگشایی مراکز علمی و فراهم بودن تمامی شرایط برای واکسیناسیون عمومی جامعه افزود: واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان و همچنین اساتید و فرهنگیان با تلاش نهادهای ذیربط به سرعت در حال انجام است اما برای رسیدن به شرایط مطلوب نیاز به همکاری دانشگاه ها و آموزش و پرورش شهرستان در جهت فراخوانی وترغیب افراد برای تزریق واکسن است.

وی در بحث تدارکات و پشتیبانی مراکز علمی افزود: تمامی اقدامات لازم از قبیل، رفع نواقص احتمالی سیستم های گرمایشی مراکز، تهیه سرویس های ایاب وذهاب، راه اندازی سلف سرویس های دانشگاه ها و همچنین بازگشایی خوابگاه های دانشجویی برای رفاه حال دانشجویان و سلامت آنان مورد تاکید می باشد.