ایستایی شدن روند کاهش کرونا در لرستان

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان گفت:در لرستان به لحاظ آمار مبتلایان، مرگ بر اثر کرونا و حتی واکسیناسیون یک روند ایستا پیدا کرده ایم.

به گزارش قاب خبر: فرهاد زیویار تصریح کرد: لازم است استقبال از واکسیناسیون با توجه به ایجاد ایمنی ۸۵ درصدی نسبت به بیماری، بیشتر شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در زمینه تعداد مبتلایان و مرگ به سمت کاهشی شدن پیش رویم .

وی ادامه داد: آمارها در لرستان طی هفته‌های گذشته یک روند کاهشی را دنبال می کرد که طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی این روند اگرچه نسبت به گذشته مطلوب است اما دچار ایستایی شده که ممکن است به منزله یک هشدار باشد و باید به آن توجه ویژه شود .

زیویار بیان کرد: بر اساس گزارشات واصله به ستاد ملی مقابله با کرونا سویه جدید بیماری با نام دلتا پلاس در چند کشور همسایه مشاهده شده که با توجه به آغاز فصل سرما می طلبد به منظور پیشگیری از شیوع بیماری مراقبت ها بیشتر شود .

استاندار لرستان به رنگ بندی شهرهای استان اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، تعدادی از استان های همسایه وارد وضعیت قرمز کرونا شده اند که این موضوع می‌تواند برای لرستان نیز مهم باشد .

زیویار عنوان کرد: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، شهرستان پلدختر از امروز وارد وضعیت قرمز کرونا شده که می طلبد مراقبت های بهداشتی به صورت ویژه در استان رعایت شود .

وی با بیان برخی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: عواملی مانند پایش، ارزیابی، مراقبت و گزارش دهی از وضعیت بیماری به عنوان مصوبات مهم جلسه امروز مورد تاکید ستاد قرار گرفت و به استان ها ابلاغ گردید .

استاندار لرستان در پایان افزود: بازگشایی مدارس و دانشگاهها با توجه به انجام واکسیناسیون گروه های هدف و حمایت هایی که از طرف دولت انجام می شود، از دیگر مصوباتی بود که در ستاد ملی مطرح و مقرر گردید با ایجاد شرایط مناسب، فعالیت های آموزشی دانش آموزان و دانشجویان به صورت حضوری آغاز گردد .