ایجاد اشتغال پایدار منطقه با احداث راه آهن دورود به بروجرد و ملایر

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث راه آهن دورود به بروجرد و ملایر کمک شایانی به اقتصاد منطقه خواهد کرد.

به گزارش قاب خبر: فاطمه مقصودی اظهار کرد: احداث راه آهن دورود به بروجرد و ملایر سبب متحول شدن اقتصاد گردشگری لرستان خواهد شد و با ایجاد فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال پایدار منطقه رونق می‌گیرد.

وی بر ضرورت تحقق خواسته حق مردم شهرستان بروجرد تاکید کرد و گفت: پس از پیگیری‌هایی انجام شده در رابطه با راه‌اندازی و احداث قطار شهرستان بروجرد منابع مورد نیاز آن در لایحه بودجه گنجانده شد اما هنوز تخصیص پیدا نکرده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس در شورای اسلامی بیان کرد: وزیر راه و شهرسازی قول داده‌اند که در ماه‌های آینده کلنگ احداث راه‌آهن درود به بروجرد ملایر به زمین خواهد زده شد.

وی ادامه داد: با تذکراتی و نطق‌هایی که در مجلس داشتم توانستم بودجه لازم را برای احداث راه آهن بروجرد در لایحه ۱۴۰۰ را بگنجانیم که اعتبار آن نیز ۶۰ میلیارد تومان است.

مقصودی گفت: قطعا با راه‌اندازی راه‌آهن بروجرد تردد برای مردم چند استان تسهیل خواهد شد.و کریدور شرق به غرب به هم متصل خواهد شد.