آغازعملیات لایروبی رودخانه کرگانه

مدیر منابع آب شهرستان خرم‌آباد از آغازعملیات لایروبی رودخانه کرگانه به طول ۳ هزار و ۵۰۰ متر خبر داد.

به گزارش اختصاصی قاب خبر: مهرداد محمدی افزود: رودخانه های خرم‌رود و کرگانه جمعا به طول ۱۵ کیلومتر در محدوده شهر خرم‌آباد در جریان هستند که متاسفانه در سیلاب فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به دلیل طغیان آب از آنها باعث بروز خساراتی شدند.

وی ادامه داد: دراین راستا و درجهت آماده‌سازی برای هدایت ایمن سیلاب‌های احتمالی فصل بارش پیش رو عملیات لایروبی رودخانه کرگانه از محل پل پیوستی تا پل آیت‌اله کمالوند به طول ۳ هزار و ۵۰۰ متر در حوزه شهر خرم آباد آغاز و درحال انجام است .

مدیر منابع آب شهرستان خرم آباد تصریح کرد: باتوجه به طول نسبتا زیاد این دو رودخانه در سطح شهر هرساله شاهد تجمع حجم بسیار زیادی از زباله‌های شهری درسطح این دو رودخانه هستیم که ضمن ایجاد آلودگی های زیست محیطی و شرایط غیر بهداشتی برای شهروندان باعث می‌شود چهره این رودخانه‌ها از منظر شهری بسیار زشت ونامطلوب جلوه نماید.

وی اظهار کرد: شهرداری خرم‌آباد به عنوان متولی نظافت رودخانه‌های داخل شهر (باستناد قانون شهرداریها و رای هیٸت حل اختلاف دستگاههای اجرایی) بایستی نظافت و جمع آوری زباله های شهری از سطح این دو رودخانه را که سالهاست به عنوان یکی ازمطالبات به حق شهروندان خرم‌آبادی بوده، مورد پیگیری جدی قرار داده و به انجام برساند.