۲۳۶هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی لرستان

قاب خبر: مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: قریب به 236هزار بیمه شده اصلی و86هزار مستمری بگیر در استان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که با احتساب افراد تحت تکفل آنان 778هزار نفر از جمعیت استان از خدمات بیمه ای ودرمانی تامین اجتماعی بهره مند هستند.

به گزارش قاب خبر: منوچهر گودرزی در نشست تعاملی با کانون کار آفرینان تصریح کرد : سازمان تامین اجتماعی در راستای بهینه سازی و روانسازی امور دسترسی آسان مخاطبین به ویژه کارفرمایان کار آفرینان  مورد نظر ، توسعه خدمات غیر حضوری و الکترونیکی را در چند سال اخیر در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: از مهمترین آنها در چند روز اخیر می توان به حذف سقف پرداخت از طریق درگاه اینترنتی سازمان برای کارفرمایان اشاره کرد.

گودرزی با اشاره به برنامه های توسعه محور تامین اجتماعی استان گفت : یکی از اهداف مهم این سازمان افزایش وتوسعه چتر حمایتی وپوشش بیمه ای است که بر اساس آن بیمه جامعه مهندسین استان را نیز در دست اجرا داریم .

وی با اشاره به حجم تعهدات کوتاه مدت وبلند مدت ارائه شده به بیمه شدگان و مستمری بگیران استان، اظهار کرد :در سال جاری به طور متوسط ماهانه ۵۷۵ میایارد تومان برای پرداخت حقوق به مستمری بگیران و۱۶میلیارد تومان جهت ارائه تعهدات کوتاه مدت به بیمه شدگان استان پرداخت میشود.