کشف مزرعه ماینر در پلدختر

کشف ۹۳ دستگاه ماینر استخراج رمز ارز دیجیتال غیرمجاز

با همکاری دستگاه قضایی و با حضور نیروی انتظامی و کارکنان مدیریت توزیع برق شهرستان پلدختر تعداد ۹۳ دستگاه رمز ارز کشف شد.

به گزارش قاب خبر: مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: در یک اقدام عملیاتی با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری خوب نیروهای انتظامی پاسگاه جایدر و پرسنل برق شهرستان پلدختر در منطقه چفت سراب حمام پلدختر تعداد ۹۳ دستگاه ماینر استخراج رمز ارز دیجیتال غیر مجاز در یک مزرعه کشاورزی کشف و ضبط شد.

فریدون خودنیا افزود: از این تعداد ۸۱ دستگاه به صورت فعال و ۱۲ دستگاه دیگر غیر فعال و یا معیوب بودند، که مزرعه فوق از طریق دوربین های مدار بسته توسط فرد خاطی بدون حضور فیزیکی، افراد در محل ساختمان مذکور به صورت شبانه روزی کنترل و پایش می شود که پس از رصد و مراقبت پرسنل عملیاتی به صورت نامحسوس و با کسب اطمینان و تایید وجود دستگاه های ماینر، این عملیات بصورت کاملا موفقیت آمیز انجام پذیرفت.

وی ادامه داد: در فصل سرما و در این برهه حساس کمبود گاز و برق که بعضی از هموطنان عزیزمان در اقصی نقاط کشور در مضیقه هستند، متاسفانه بعضی از افراد سودجو بدون درک این وضعیت مبادرت به استفاده از برق به صورت غیرمجاز برای مصارف غیر عادی مانند دستگاه های کشف رمز ارز می نمایند که همین امر باعث می شود خساراتی به شبکه برق وارد آید و باعث خاموشی های ناخواسته گردد.

مدیر برق شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه متخلفین بدانند حتماً به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و برخورد قاطعی در انتظار آنان است، افزود: از همشهریان پلدختری می خواهیم تا افرادی که به صورت غیرمجاز از برق برای رمز ارزها استفاده می نمایند را معرفی نمایند تا علاوه بر کمک برای تامین برق مطمئن و پایدار، با توجه به مقررات پاداش نقدی به این عزیزان تعلق گیرد.