پیام تسلیت نماینده لرستان در مجلس خبرگان رهبری در پی رحلت آیت‌الله صادقی

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری به‌مناسبت ارتحال جانسوز آیت خلوص و عبودیت آیت‌الله مرحوم حاج شیخ عباسعلی صادقی(ره) پیام تسلیتی صادر کرد.

قاب خبر: آیت‌الله احمد مبلغی، نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری به‌مناسبت ارتحال جانسوز آیت خلوص و عبودیت آیت‌الله مرحوم حاج شیخ عباسعلی صادقی(ره) پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

استان پرافتخار لرستان و مردم قدرشناس و شریف آن امروز در غم از دست دادن ستاره‌ای درخشان از علم و تقوی به سوگ نشسته‌اند. آیت‌الله حاج شیخ عباسعلی صادقی عالمی عامل و فقیهی زاهد بود که زندگی پُربرکتش را باید به حق تجسم عینی فقاهت، معنویت، صداقت، صمیمیت، تعهد و مسئولیت و مردم ‌دانست. ایشان اجتهاد را که از عهد جوانی به داشتن آن متصف شده بود، در حوزه‌های سه‌گانه فقه، اصول و تفسیر در مسیر رشد و ارتقا و عرضه به جامعه قرار داد.

در انقلاب چه قبل و چه بعد از آن، جایگاهی تأثیرگذار، مرجعیتی، حمایتی و ارشادی داشت و همواره از امام و رهبری تبعیت و حمایت می‌کرد. مردمی بود و مردمی زیست و پناهگاه عموم بود. در سیره و منش این فقیه فقید، ابعاد مردمی بودن گسترش یافته و در عرصه‌های اجتماعی و انقلابی نمود و امتداد به خود گرفته بود. درب خانه این عالم مخلص به روی همه باز و با همه صمیمی بود و با مراجعان برخوردی برآمده از احساس یگانگی داشت.

ایشان در عداد عالمان گرانمایه‌ای قرار داشت که در دیار لرستان، راه خدا را پیمودند و کمر همت به گسترش دین‌داری بستند. از جمله ویژگی‌های این عالم ربانی، آن بود که پیش از مهاجرت به لرستان در زمره اساتید قم به حساب می‌آمد، و قرار داشتن در زمره استقبال‌کنندگان از مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی برای مهاجرت به قم فرازی از تلاش‌های اجتماعی و به یادماندنی او است. هم‌چنین حضورشان در نماز معروف استسقاء در یادها مانده است. بی‌گمان نقش‌آفرینی‌های علمی و عملی متعدد ایشان در لرستان نشانه‌ای از توانمندی عالمانه، متعهدانه و رویکرد به غایت خالصانه و دلسوزانه این عالم راحل بود.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به پیشگاه حضرت ولی‌عصر(عج) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، این مصیبت اندوه‌بار را به بیت معزز معظم‌له، حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه کمالیه و سایر حوزه‌های استان لرستان، شاگردان و دوستداران ایشان و تمامی مردم شریف لرستان تسلیت عرض می‌کنم و علو درجات آن عالم برجسته و آیت خلوص و عبودیت را از خداوند یکتا و متعال خواستارم.»

یادآور می‌شود این روحانی جلیل‌القدر صبح جمعه، ۱۲ آذر به علت کهولت سن در ۹۶ سالگی در بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد درگذشت.