پلمپ آسانسورهای غیر استاندارد در خرم آباد و بروجرد

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: پنج دستگاه آسانسور غیر استاندارد در دو دستگاه دولتی، دو مرکز تجاری و یک مرکز پزشکی، در هفته گذشته پلمپ شد.

به گزارش قاب خبر: مرضیه قنبریان افزود: در راستای حفظ ایمنی و سلامت شهروندان، پیرو بازرسی‌های مستمر انجام شده توسط کارشناسان این اداره کل از آسانسورهای مراکز دولتی و تجاری، به دلیل عدم استانداردسازی و بی توجهی به تذکرات مکرر کارشناسان استاندارد، پنج دستگاه آسانسور غیراستاندارد در شهرستان های بروجرد و خرم آباد پلمپ گردید.

وی ادامه داد: تاییدیه های آسانسور دارای اعتبار یک ساله است و در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت های مجاز و عدم بازرسی ادواری سالیانه توسط بازرسان تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد و تمدید تاییدیه ایمنی کیفیت آسانسور، مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی به عهده مالکین و مدیران ساختمان های دارای آسانسور و شرکت طرف قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور مربوطه خواهد بود.

مدیرکل استاندارد استان اظهار کرد: عقد قرارداد نصب و راه اندازی و همچنین سرویس و نگهداری آسانسور تنها با شرکت های معتبر و دارنده پروانه طراحی مونتاژ آسانسور از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجاز است.