پلمب ۳۴ آسانسور غیر مجاز

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: از ابتدای سال جاری 34 آسانسور غیر استاندارد در استان پلمب شد.

به گزارش قاب خبر: مرضیه قنبریان اظهار کرد: این کار در راستای حفظ ایمنی و سلامت مردم و پیرو بازرسی‌های انجام شده توسط کارشناسان این اداره کل از آسانسورهای مراکز دولتی و تجاری انجام شده است.

وی افزود: آسانسورهای پلمب شده در هشت ماهه امسال شامل: ۶ دستگاه در مراکز تجاری، ۱۷ آسانسور نصب شده در دستگاه های اجرایی، ۳ دستگاه در مسکن مهر، ۳ آسانسور شخصی، و ۵ آسانسور در ساختمان پزشکان بوده است که به دلیل عدم استانداردسازی و بی توجهی به تذکرات مکرر کارشناسان استاندارد، پلمب شدند.

مدیرکل استاندارد استان تصریح کرد: تاییدیه های آسانسور دارای اعتبار یک ساله است و در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت های مجاز و عدم بازرسی ادواری سالیانه توسط بازرسان تاییدصلاحیت شده سازمان ملی استاندارد و تمدید تاییدیه ایمنی کیفیت آسانسور، مسئولیت حوادث و سوانح  احتمالی به عهده مالکین و مدیران ساختمان های دارای آسانسور و شرکت طرف قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور مربوطه خواهد بود.

وی اظهار کرد: عقد قرارداد نصب و راه اندازی و همچنین سرویس و نگهداری آسانسور تنها با شرکت های معتبر و دارنده پروانه طراحی مونتاژ آسانسور از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجاز است.