پر شدن ۴۴ حلقه چاه غیر مجاز در لرستان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون تعداد ۴۴ حلقه چاه غیر مجاز پر و مسلوب المنفعه شده است.

به گزارش قاب خبر: داریوش حسن نژاد تصریح کرد: با انجام این عملیات از برداشت سالانه ۲ میلیون متر مکعب از منابع آب های زیر زمینی دشت های استان جلوگیری گردید.

حسن نژاد بیان کرد: یک هزار و ۳۴۶ حلقه چاه غیرمجاز در استان وجود دارد که از این تعداد، ۳۳۶ حلقه فرم یک، ۳۰۴ حلقه فرم ۵ و ۷۰۶حلقه چاه غیرمجاز در سیستم ثبت شده اند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان ادامه داد: همچنین ۹۰ حلقه چاه به کنتور هوشمند مجهز شده است و تعداد ۲۰ دستگاه حفاری غیر مجاز توقیف شده است.

وی افزود: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی و با هدف صیانت از منابع آب های زیر زمینی، تعداد ۴۱ دستگاه موتور تلمبه غیر مجاز جمع آوری شده است.

حسن نژاد با اشاره به اینکه هم اکنون ۷ هزار و ۵۲۰ حلقه چاه منابع آب مجاز در استان وجود دارد، از این تعداد، ۵ هزار و ۷۶۰ حلقه چاه مربوط به بخش کشاورزی ، یک هزار و ۴۵۳ حلقه چاه در بخش صنعت و ۳۹۷ حلقه چاه مربوط به بخش آب شرب است.

وی تاکید کرد: کل چاه های منابع آب صنعتی و کشاورزی مجاز که دارای پروانه بهره برداری هستند، می بایست به دستگاه های اندازه گیری هوشمند آب مجهز شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان اظهار کرد: با توجه به افت سالانه سطح آب زیرزمینی در دشت های استان، این شرکت پروژه انسداد چاه های غیرمجاز، نصب کنتور هوشمند آب بر روی چاه های منابع آب دارای مجوز پروانه بهره برداری و جمع آوری موتور تلمبه های غیر مجاز را تا حصول نتیجه با جدیت پیگیری خواهد نمود.