پرداخت بیش از ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات مسکن به مددجویان بهزیستی

مدیر کل بهزیستی لرستان گفت: به خانواده های دارای معلول ، تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن و یا اشتغال پرداخت می شود.

به گزارش اختصاصی قاب خبر: کرم یاری افزود: وی تصریح کرد: تاکنون مبلغ ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بحث مسکن مددجویان بصورت بلاعوض پرداخت شده است.

وی ادامه داد: به خانواده های شهری دو معلول که دارای زمین باشند تسهیلات بلاعوض تا سقف ۱۴۰ میلیون و خانواده های روستایی تا سقف ۸۵ میلیون پرداخت خواهد شد.

یاری اظهار کرد: همچنین ایتام و زنان سرپرست خانوار تا سقف ۱۰۰ میلیون و خانواده های یک معلول روستایی ۵۰ میلیون پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: در بحث اشتغال مددجویان نیز متناسب با طرحی که ارائه می دهند در شهرستانهای خرم آباد و بروجرد تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود چهار درصد و باز پرداخت ۷ ساله داده می شود.

یاری اظهار کرد: معلولان گروهی بزرگ از اقلیت جامعه هستند که در جامعه زندگی می کنند. معلولیت شامل نابینایی، کم بینایی، ناشنوایی، ناتوانی حرکتی، عقب ماندگی ذهنی و برخی بیماری های روانی می باشد.

وی ادامه داد: به دلیل تبعیضات که در سطح جامعه وجود دارد این افراد در مراجعه به مکان های عمومی، تحصیل و پیدا کردن شغل دچار مشکلات زیادی می باشند که به چالشی بزرگی در زندگی آنها تبدیل شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان عنوان کرد: بیش از ۵۸ هزار نفر با معلولیت های مختلف در سطح استان تحت پوشش بهزیستی لرستان هستند و با توجه به نوع معلولیت این عزیزان به آنها ارائه خدمت و مستمری پرداخت می شود.

مدیر کل بهزیستی لرستان با اشاره به وضعیت توپوگرافی شهر خرم آباد و با اشاره به چالش مناسب سازی محیط شهری و مکانهای عمومی برای معلولین گفت: وضع خیابان‌ها و مسیرها اصلا راضی‌کننده نیست و معلولین در مسیریابی با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند و خانواده ها مجبور هستند در رفت و آمد به مدرسه و جاهای دیگر فرزندان خود را همراهی کنند که این امر موجب بالا رفتن هزینه ها می شود.

وی در ادامه با اشاره به صراحت قانون در مورد معلولین تصریح کرد، قانون جامع حمایت از حقوق معلولان موارد زیادی را شامل می شود که از آن جمله می توان به مناسب‌سازی و دسترس پذیر بودن اماکن عمومی، خدمات درمانی امور ورزشی، فرهنگی و هنری، اشتغال، مسکن و تسهیلات مالیاتی، معیشت می باشد ولی با گذشت سالها از ابلاغ این قانون هنوز هیچ رویداد چشمگیری را شاهد نبوده ایم.