پرداخت بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان تسهیلات

مدیر صندوق کارآفرینی لرستان گفت: در راستای تفاهم نامه بنیاد برکت و وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان، ۱۳۶ میلیارد و ۹۵۹ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است.

به گزارش قاب خبر: مرتضی دالوند اظهار کرد: این مبلغ باتوجه به ظرفیت‌های جغرافیایی هر منطقه در ایجاد فرصت‌های شغلی به خصوص در روستاهای استان به ۱۴۱ طرح پرداخت شده است.

وی ادامه داد: با تسهیلاتی که این صندوق به طرح های اقتصادی روستایی پرداخت کرده، چرخ اقتصاد و توسعه در برخی مناطق به حرکت درآمده است.

دالوند تصریح کرد: رویکرد جدید صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد اشتغال، “طرح محور” است و  باهدف کاهش محرومیت و ایجاد روند مهاجرت به روستاها، طرح هر روستا یک محصول و روستای بدون بیکار در استان اجرایی شد.

وی بیان کرد: در راستای طرح روستای بدون بیکار، برای ۴۹ طرح، یک میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی لرستان عنوان کرد: این صندوق در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز تاکنون با پرداخت ۹۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به یکهزار و ۱۲۵ طرح، زمینه اشتغال ۲هزار ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است.