نماز، درس و جبهه و تزکیه مهمترین توصیه به جوانان

شهید حمید تشیعی در وصیت نامه خود آورده است که جوانان به ترتيب به سه مسئله اول نماز دوم درس و جبهه و سوم تزكيه حتماٌ توجه كنيد.

به گزارش قاب خبر: در فرازهایی از وصیت نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی که به فکر دوستانی می افتم که روزی با آنها اعزام شدیم با هم صحبت می کردیم و با هم غذا می خوردیم یه حالت دیگری می شوم مثل اینست که چندین سال با آنها زندانی بوده ام و حال آنها آزاده شده اند ولی من هنوز در این قفس تنگ زندانی هستم .

وقتی فکر می‌کنم که الان خدا چه نعمت‌هایی در اختیار آنها گذاشته ،وقتی که فکر می‌کنم در بهشت با خدا مکالمه می‌کنند و یا پیش امام حسین(ع) می روند حسرت می خورم و حسادت می ورزم .

ولی خوب که فکر می کنم می بینم که خدا گلچین است و من علف هرزه کجا و آن گل خوشبو کجا.

می فهمم که سعادت ندارم و مومن نیستم و لیاقت ندارم که حتی یک خدمتگذار به اسلام باشم و حقیقت این است و چیز دیگری نیست.

دلم می‌خواهد از روی زمین صعود کنم و پرواز کنم تا آزاد شوم وقتی که به جهنم فکر می کنم و گناهانم را می‌شمارم و کارهای ثوابم را می بینم گناهانم به قلم نمی آید و به زبان هم نمی آید و می گویم که دراعماق جهنم جایم است.

ولی وقتی که به فضل و کرم خدا فکر می‌کنم امید پیدا می کنم و وقتی به بهشت فکر می‌کنم می بینم که فضل و کرم خدا بسیار بزرگ است و این حالت در درونم به وجود می‌آید که در بهشت پیش امام حسین(ع) هستم و در آن حرکت می‌کنم.

پدر و مادر، امیدوارم که حالم را درک کنید و با توجه به جملاتی که گفته شد بدانید که در این دنیا جای ماندن نیست بلکه جای کسی است که به زرق و برق آن علاقه دارد و می‌دانم که بزودی که خیلی نزدیک است از شما میخواهم اگر شهید شدم زیاد گریه نکنید لااقل وقتی که مرا در قبر می‌گذارند.

نمی‌خواهم وقتی مرا به حجله می‌گذارید برایم گریه کنید داماد را به حجله بردن که گریه ندارد.

می‌خواهم با ذکر لا اله الا الله و محمد رسول الله و شکر الله مرا به حجله بگذارید می‌خواهم بعد از اینکه مرا به حجله رساندید فریاد بکشی و بگویی خدایا از سر تقصیرات پسرم درگذر و این قربانی ناقابل را بپذیر و او را با امام حسین محشور بگردان و از او راضی باش و بعد خودت با پدرم وقتی که در حجله بایستید بگوئید ما تو را بخشیدیم و شما نیز مرا ببخشید.

از تو مادر می‌خواهم به خانواده های شهدا سر بزنی بخصوص به خانواده حسین و نیز پدر از تو می خواهم که صابر باش و تقوی پیشه کن باشد که همگی از توبه کنندگان باشیم.

پدر و مادر نماز را فراموش نکنید برای اینکه این همه شهدا این همه است و یا داده ها همه برای نماز است و نماز است که انسان را به معراج محمدی می برد.

خوشا آن موقع که خدا از دستم راضی باشد.

از کلیه گناهان بپرهیزید که باعث بدبختی انسان است و سخنی با خواهران و برادران،من نیز همگی شما را دوست می دارم ولی آن موقعی که خدای نکرده احکام اسلام را اجرا نکنید نظرم برمی گردد از شما می خواهم از اینکه برادرتان داماد شده و به حجله می رود خوشحال باشید .

من کجا می روم ،پیش سالارم پیش خاتمم،پیش محمدم،پیش دوستانم می روم در قافله سالار خدایا تو خود خوب می دانی که چقدر دلم می خواهد در آن قافله پشت سر امام حسین از جلوی پیغمبر،حضرت علی (ع) در روز قیامت بگذرم .
الان که این جمله را می نویسم ،می خواهم پرواز کنم به جایی ،پرواز کنم که کمتر کسی می تواند برود.

از شما می خواهم که (خواهرانم)که چون زینب صابر باشید و راهم را ادامه دهید و نیز نماز را حتماٌ اهمیت بسیار دهید و تو ای برادر، دوست دارم که چون حضرت عباس(ع) که به برادرش امام حسین (ع) باوفا بود با من اینطور باشی و راهم را ادامه دهی تا سرحد مرگ .

از کلیه دوستان و اهل فامیل می خواهم مرا ببخشند و راهم را ادامه دهند چطور با کمک جانی و مالی به جبهه با سرکوب دشمنان داخلی،با دعا به امام و از سربازان او بودن،راهم را ادامه دهید ای فامیل و ای دوستان برایم گریه نکنید می دانم سخت است دوری از دوست، این را می دانم اگر با کسی دوست باشید بمدت ۱۸ سال و حال از او جدا شوید سخت است ولی من با کسی ۱۸ سال است که دوست شده ام ولی او را هنوز ندیده و با او حرف نزده ام امیدوارم که درک کنید که چقدر سخت است .

از خدا می خواهم که به شما اجر و ثواب دنیوی و اخروی عطا کند و همگی را به راه سعادت بکشاند.

از همکلاسی هایم می خواهم اگر در مدت یک ماهی که با آنها بودم اگر بدی از من دیده و یا آنها را ناراحت کرده ام مرا ببخشند وصیتم اینست که به ترتیب به این سه مسئله حتماٌ توجه کنید اول نماز دوم درس و جبهه و سوم تزکیه .

و سخنی با امت اسلامی:ای مردم شهید پرور می خواهم وقتی مرا تشییع می‌کنید نوحه ای در رابطه با حضرت علی اکبر و حضرت قاسم برایم بخوانید و شعارهایی بدهید که بگوئید : ای کافران ای منافقان ما این شهید را می دهیم ولی بدانید آنان زنده هستند و از خونشان صدها رزمنده دیگر برمی خیزد و حقشان را از حلقومتان بیرون می کشند.خیلی دلم می خواست در سپاه پاسداران باشم ولی دیدم لیاقت می خواهد از شما می خواهم این جمله را بر قبرم بنویسید:

رضیت بالله رباٌ (خوشنودم که خدا پروردگار من است)

استغفر الله ربی و اتوب علیه خدایا از تو طلب مغفرت دارم.

فزت برب الکعبه قسم به خانه کعبه که رستگار شدم.

سرباز امام زمان و سرباز امام حسین-حمید تشیعی خدمتگذار به اسلام