ممنوعیت توزیع کمک نقدی و غیرنقدی برای تبلیغات انتخاباتی

رئیس دادگستری لرستان گفت: توزیع کمک نقدی و غیر نقدی داوطلبان نمایندگی مجلس بین مردم برای تبلیغات ممنوع است.

حجت‌الاسلام سعید شهواری تصریح کرد: هدف از برگزاری این جلسات برپایی میز خدمت، کم کردن رنج سفر به مرکز استان و بررسی مشکلات مردم در شهرهای مختلف استان است.

وی ادامه داد: خدمت به مردم را بالاترین عبادت دانست و از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست ضمن همکاری با دستگاه قضایی، پاسخگوی مردم باشند و با تعامل در جهت رفع مشکلات آنان تلاش کنند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان اینکه مسئله ترک فعل مسئله خدمت‌رسانی کمتر یا خدمت نکردن به مردم است، افزود: کم‌کاری مدیران از مصادیق ترک فعل و حقوق عامه است و دادستان پل‌دختر باید بدون تعارف با مدیران خاطی برخورد کند.

شهواری خاطرنشان کرد: راه‌اندازی و تکمیل محور پلدختر به خرم‌آباد، حل مشکل جاده سلامت، تکمیل کادر درمان در تنها بیمارستان پلدختر، لایه روبی رودخانه کشکان و رفع تصرف مالکینی که با وجود دریافت معوق همچنان در حریم رودخانه قرار دارند، دفع و رفع آب‌های سطحی و لایه روبی کانال‌ها توسط شهرداری را از مطالبات مردم عنوان کرد و خواستار رفع آن‌ها توسط مسئولان مربوطه شد.

وی ریشه بسیاری از مشکلات، نزاع‌ها و دعاوی مطرح شده در دادگستری را مسئله اسناد عادی و عدم تثبیت مالکیت افراد دانست و اضافه کرد: یکی از اقداماتی که اداره‌کل اسناد استان در حال پیگیری آن است اجرای طرح کاداستر و حدنگاری است.

شهواری ادامه داد: در بخش مسکن، کشاورزی، منابع طبیعی و ادارات دولتی مشکل ایجاد وجود دارد، با وجود همه تأکیدات قانونی برخی ادارات هنوز تثبیت مالکیت نکردند که این اقدام ترک فعل است و دادستان باید به آن ورود پیدا کرده و برخورد کند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان اهمیت برگزاری انتخابات بر رعایت چهار مؤلفه اعلامی از سوی مقام معظم رهبری برای برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: در راستای برگزاری انتخابات سالم برای هیچ‌کس مصونیتی وجود ندارد و با متخلفان به‌شدت برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت و تبلیغات انتخاباتی در ساعات اداری برای مدیران و کارکنان دولتی ممنوع است، گفت: استفاده از امکانات و اموال دستگاه‌های دولتی برای فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی ممنوع است و با مدیران متخلف برخورد می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری لرستان اضافه کرد: فعالیت و تبلیغ انتخاباتی مستقیم و غیرمستقیم از طریق توزیع اقلام و لوازم و اعطای کمک‌های نقدی و غیر نقدی به اشخاص حقیقی و حقوقی، مساجد و هیئت‌ها نیز جرم است و با متخلفان برخورد خواهد شد.