مزاحم های تلفنی جلوی دوربین می روند

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: مجوزهای اولیه از دادگاه گرفته شده تا به زودی مزاحمان تلفنی حرفه‌ای جلوی دوربین بروند تا دیگران از این کار دوری کنند.

به گزارش قاب خبر: زمانی که می‌خواستم از جاروبرقی استفاده کنم، کودکم خیلی بی‌قراری می‌کرد، برای اینکه سرگرم شود با اورژانس تماس گرفته و گوشی را به دستش می‌دادم، این را مادر همدانی که بارها از این طریق موجب ایجاد مزاحمت برای اورژانس شده بود، می‌گوید.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور  در ۱۹ خردادماه، گفته است: مجوزهای اولیه از دادگاه گرفته شده تا به زودی مزاحمان تلفنی حرفه‌ای جلوی دوربین بروند تا دیگران از این کار دوری کنند.
بابک یکتاپرست تصریح کرد: سالانه ۲۰ میلیون نفر با اورژانس ۱۱۵ تماس می‌گیرند که ۱۰ درصد آن‌ها مزاحم تلفنی هستند، طیف این تماس‌ها گسترده و خوزستان و مشهد بیشترین و کمترین مزاحمان تلفنی اورژانس را دارند.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام اورژانس، هزینه اعزام تکنسین و آمبولانس بر بالین بیمار حدود ۵ میلیون تومان است و مزه‌پراکنی‌ مزاحم‌های تلفنی علاوه بر گرفتن هزینه از بیت‌المال، جان فرد نیازمند کمک را به خطر می‌اندازد.
گرچه پیش از این برای این افراد جریمه‌هایی همچون انسداد خط و زندانی شدن پیش‌بینی شده، اما گویا جریمه‌ها بازدارنده نبوده، به همین منظور دادستانی کل کشور پای کار آمده تا دیگر اغماضی با متخلفان صورت نگیرد.