لزوم توجه به نشان استاندارد وسایل گازسوز

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: به منظور پیشگیری از بروز حوادث ناگوار، باید در هنگام خرید و استفاده از وسایل گازسوز، به نشان استاندارد توجه شود.

به گزارش قاب خبر: مرضیه قنبریان افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و استفاده مردم از وسایل گرمازای گازسوز، استفاده از وسایل گاز سوز دارای نشان استاندارد و رعایت نکات ایمنی جهت پیشگیری از حوادث احتمالی ضروری است.

وی اظهار کرد: استفاده از بخاری فاقد دودکش در مکان های پر رفت و آمد، به شرطی بلامانع است که اکسیژن کافی را برای آن محیط فراهم کند و تمام ضوابط و استانداردهای مربوط برای نصب این وسایل رعایت شده باشد.

مدیرکل استاندارد استان گفت: استفاده از بخاری های بدون دودکش در محل های بسته و کوچک مانند اتاق خواب، حمام و مکان هایی که دارای تهویه مناسب نیستند، منجر به بروز حوادث ناگوار می شود.

وی تصریح کرد: شیلنگ های لاستیکی که به عنوان رابط لوله کشی گاز شهری به وسایل گازسوز مورد استفاده قرار می گیرند نیز باید دارای نشان استاندارد باشند.

گفتنی است علاوه بر این، رعایت کلیه موارد ایمنی از جمله کنترل و بررسی کانال دودکش و کلاهک دودکش در انتهای کانال، از نظر باز بودن کانال جهت خروج گازهای احتراق، الزامی می باشد.