لرستان پایلوت برگزاری همایش ملی مسائل اجتماعی ایران

قاب خبر: عضو شورای سیاست‌گذاری همایش ملی مسائل اجتماعی ایران گفت: برگزای این همایش در لرستان فرصتی مغتنم برای بررسی و تحلیل نظام‌مند مشکلات این استان است.

به گزارش قاب خبر: حسین عالی‌نژاد تصریح کرد: همایش ملی مسائل اجتماعی ایران همایشی تخصصی و بسیار قوی و غنی است که کار خود را در استان و با تاکید بر مسائل اجتماعی این استان آغاز کرده است، به عبارتی لرستان پایلوت در برگزاری این همایش است.

وی در خصوص جزئیات همایش گفت: این همایش که در سیزده محور تخصصی و با مشارکت مراکز علمی و پژوهشی و حمایت دستگاه های اجرایی ملی و استانی برگزار می‌شود بستری برای احصا دقیق مسائل گوناگون و در عین حال ارائه راهکارهای علمی و عملی برای مرتفع کردن آنها است.

عالی‌نژاد گفت: همه ساله همایش‌ها و سمینارهای متعددی با عناوین گوناگون و با هزینه‌های قابل توجه در کشور برگزار می‌شود که نهایتاً آنگونه که باید و شاید مثمر ثمر واقع نمی‌شوند و گرهی از مشکلات کشور باز نمی‌کنند و بیشتر جنبه تبلیغی آنها مد نظر قرار می گیرد اما آنچه این همایش را از همایش‌های مشابه متمایز می‌کند دانش پایه بودن و تمرکز دقیق بر محورهای تخصصی است.

وی ادامه داد: اینکه می گوییم همایش یک همایش دانش پایه و تخصصی است شعار نیست چرا که چهره.های فکور، صاحبنظر و متخصص کشور در این قضیه پای کار آمده‌اند و متدهای علمی و پژوهشی با دقت بالا لحاظ شده است.

عالی‌نژاد تصریح کرد: استان؛ علیرغم دارا بودن منابع سرشار خدادادی، موقعیت بکر اقلیمی و جغرافیایی و فرهنگ ناب و چند هزار ساله در وضعیت مطلوبی به سر نمی‌برد و معضلات بی شماری گریبانگیر مردم این استان شده که در راس آن‌ها معضلات اجتماعی و اقتصادی بیش از هر چیزی جلوه‌گر است.

عضو شورای سیاستگذاری همایش ملی مسائل اجتماعی ایران تاکید کرد: آغاز به کار این همایش ملی و راهبردی در استان لرستان را به فال نیک می،گیریم و معتقدیم که فرصتی مغتنم برای شناسایی، بررسی و تحلیل نظام مند مشکلات استان و دستیابی به راهکارها و راهبردهایی متقن و دانش پایه است.

عالی‌نژاد عنوان کرد: به بیان دیگر برونداد این همایش مهم می‌تواند خلق یک نظام مسائل و برنامه‌ای جامع نگر باشد که دستمایه مسئولان کشور و استان قرار گیرد.

دبیر جبهه ایستادگی در لرستان اظهار کرد: دست همه صاحبنظران، فرهیختگان و دغدغه مندان را صمیمانه و به گرمی می‌فشاریم و امید آن داریم که مشارکت فعال به غنای این همایش بیفزاید.

شایان ذکر است همایش ملی مسائل اجتماعی ایران (چالش‌ها و راهکارها) با تاکید بر مسائل اجتماعی لرستان در سیزده محور تخصصی ۱۹ مهر ۱۴۰۲ در شهر خرم آباد برگزار خواهد شد.

علاقه.مندان جهت ارسال آثار تا ۳۰ شهریور فرصت دارند آثار خود را به نشانی اینترنتی www.sicsconf.ir ارسال نمایند.