لرستان با محوریت دلفان؛ پایلوت کسب و کارهای خانواده محور

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: لرستان پایلوت طرح کسب و کارهای پایدار خانواده محور می شود.

به گزارش قاب خبر: انسیه خزعلی اظهار کرد: با توجه به شرایطی که لرستان دارد، این استان را به عنوان پایلوت مورد توجه قرار می‌دهیم و شهر دلفان به عنوان مرکزیت این مسئله در نظر گرفته می‌شود و امیدوارم با همکاری مسئولان حرکت خوبی را کلید بزنیم، افزود: در عین حال مسئله آسیب زدایی و مسائلی مثل طلاق و خودکشی را نیز در دستور کار داریم که پیش از این شهرستان دلفان در این رابطه پایلوت بوده که اقدامات گذشته بایستی گسترش یابد.

وی ادامه داد: تاکید این طرح بر زنان سرپرست خانوار است و امیدواریم با اجرای آن مشاغلی از خرد تا مشاغلی که می‌تواند در سطح صنایع بزرگ باشد، ایجاد شود.

وی ادامه داد: اینکه زنان روی پای خود باشند و فرهنگ کار در وجود آنها باشد خوشحال کننده است اما اینکه به شکلی که صحیح نیست و یا در سنینی که باید مراقبت شوند به دنبال کار باشند یا هرکاری که با شرایط جسمی آنان هماهنگ نیست را مجبور باشند انجام دهند، پذیرفته شده نیست و تأسف بار است و باید رفع شود.

وی تصریح کرد: زنان ما نمی‌گذارند خانه آنها از هم بپاشد و فرزندانشان احساس غربت کنند و یک ستون و تکیه گاه محکم هستند و خانواده را حفظ می‌کنند.

خزعلی گفت: باید برای پایداری و رشد این خانواده و توانمند شدن آن تمام تلاش خود را انجام دهیم و آنچه در توانمان است را چه مادی و چه معنوی به میدان بیاوریم.

وی بیان کرد: امیدواریم با شرایط اقتصادی خوبی که فراهم می‌شود بتوانیم یک حرکت نمونه و الگویی در کشور داشته باشیم.

وی بیان کرد: دولت در شرایط ویژه ای از نظر بودجه قرار دارد و مشکلات عدیده بدهکاری‌های زیاد دولت قبل هم وجود دارد؛ انتظار این نیست که بتواند به سرعت بسیاری از مشکلات را حل کند اما تلاش می‌کند این آسیب‌ها افزایش نیابد و درصد آنها کم شود.