فرهنگ ایثار و شهادت الهام بخش مبارزه با ستمکاران جهان

قاب خبر: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در اجلاسیه شهدای دانش آموز استان، گفت: همانطور که در جنگ تحمیلی صدام جنایتکار مدارس را مورد هدف قرار داد و در بمباران مدرسه شهید فیاض بخش و امام حسن مجتبی (ع) ۶۷ دانش آموز را به شهادت رساند.

به گزارش قاب خبر: رضا عزتی افزود:  اکنون صدام های زمانه نیز مدارس را مورد بمباران فرهنگی قرار می دهند تا نسل جوان را از فرهنگ ایثار و شهادت دور کنند زیرا فرهنگ ایثار و شهادت تا به امروز الهام بخش مبارزه با همه ستمکاران جهان بوده است.

وی ادامه داد:  یک هزار و ۱۰۰ شهید دانش آموز و فرهنگی استان، تاریخ ساز و هویت این نهاد هستند. زنده نگه داشتن یاد شهدا نوعی جهاد است که اجازه نداد خون های مقدس واقعه کربلا پایمال شود و حماسه بزرگ کربلا را تا امروز زنده نگه داشته است.

عزتی تصریح کرد: امروز در این اجلاسیه از قهرمانان بی ادعایی یاد می شود که در پاسخ به ندای رهبر خود با یزیدیان زمان به ستیز برخاستند و اکنون از نور پرفروغ هدایت این شهدا بهره مند شده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اظهار کرد: صف استوار این قهرمانانی که راه جهاد و شهادت را در ایران برپا کردند، طولانی و بلند است و علمدارانی همچون سپهبد حاج قاسم سلیمانی به تاریخ و کشور ما هویت دادند و امنیت امروز را مدیون جانفشانی آنها هستیم.

وی عنوان کرد: حیات و نشاط انقلابی جامعه ما به برکت حضور معنوی شهدا است و اگر یاد آنان را فراموش می کردیم امروز شاهد این نشاط انقلابی و دینی در جامعه نبودیم بنابراین انتظار می رود تمام مدیران و معلمان، کلاس های درس خود را مزین به فرهنگ، اخلاق و شخصیت والای یک هزار و ۱۰۰ شهید معلم و دانش آموز استان کنند.

عزتی با بیان اینکه هنوز حضور نوجوانان ۱۳ ساله همچون شهید محمد حسین فهمیده و بهنام محمدی از اذهان پاک نشده است عنوان کرد: این افراد با دستکاری شناسنامه های خود به خطوط مقدم جبهه رسیدند و جهان به این روحیه عظیم جوانان و نوجوانان ایرانی غبطه می خورد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: یکی از معجزات انقلاب اسلامی شناخت همین نوجوانان و فرهنگ ایثار و شهادت در میان آنان است.

وی ادامه داد: یک ششم از مجموع ۶ هزار و ۵۵۵ شهید استان متعلق به خانواده آموزش و پرورش است که نشان دهنده بصیرت و وفاداری فرهنگیان به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی است.

عزتی افزود: در غزه نوجوانان و جوانان فلسطینی با الگوگیری از نهضت دفاع مقدس در حال مبارزه با رژیم جنایتکار و کودک کش صهیونیستی هستند و اسراییل با شهادت هزاران زن و کودک، خوی وحشی گری خود را به جهانیان نشان داده است.

وی بیان کرد: صعود ۶ پله ای دانش آموزان لرستان در میانگین قبولی آزمون سراسری، کسب رتبه نخست زبان انگلیسی و رتبه ۹ رشته علوم تجربی کنکور سراسری،کسب عنوان دستگاه اجرایی برتر در جشتواره شهید رجایی، کسب عناوین متعدد فرهنگی، ورزشی و علمی توسط دانش آموزان و فرهنگیان لرستانی بعد از یک دهه نتیجه الگو قرار دادن روحیه جهادی دوران دفاع مقدس است.