ضرورت ورود قاطع دولت برای کنترل بازار

نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس گفت: گرانی افسارگسیخته نیازمندی های روزمره مردم و ضرورت ورود قاطع دولت برای کنترل بازار را متذکر می‌شود.

به گزارش قاب خبر: حسین گودرزی افزود: به همه کسانی که با محاسبات اقتصادی و آماری به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، اقلام ضروری زندگی مردم و جایگزین یارانه و مانند آن هستند، عرض می‌کنم، جامعه ایران بیشتر تحت تاثیر تجربه های روزمره، فضای روانی و اجتماعی قطبی شده و رسانه ها به ویژه فضای مجازی است. لذا این اقدام در کوتاه مدت می‌تواند موجی از تلاطم های اقتصادی و اجتماعی جبران ناپذیر ایجاد نماید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نکته را به رئیس جمهور و مجموعه تصمیم گیران در انتصابات مدیران دولتی متذکر می‌شوم که جوان گرایی در انتصاب مدیران بویژه در سطوح عالی منوط به داشتن دانش، تجربه و داشتن کارنامه موفق مدیریتی مرتبط با آن حوزه کاری است در غیر این صورت سپردن امور مردم و کشور و فرصت های زود گذر به تجربه اندوزی و آزمون و خطاها جبران ناپذیر است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: آقای رئیس جمهور؛ ضمن تقدیر از راهکار رهگشای جنابعالی در اعلام استان لرستان به عنوان استانی ویژه، مردمان دیار دژ مستحکم دفاع از اسلام، ایران و انقلاب اسلامی همچنان منتظر سفر حضرتعالی به این استان و اعلام استان ویژه لرستان هستند. اما انتظار مردم، فرهیختگان و دلسوزان لرستان از شما آن است که در فرصت کوتاه حضورتان به رفع و رجوع علل عدم پیشرفت استان در دهه‌های متوالی از آمده و رفت دولت ها و برنامه های پنج ساله در استانی که از ظرفیت های کم نظیری برخوردار است بپردازید. بیایید در فرصت کوتاه حضورتان در استان لرستان با تشکیل کارگروهی از وزرا مشکل رکود و توقف صنایع استان را حل و فصل نمایید.

وی بیان کرد: آقای رئیس جمهور به عنوان نمونه در شهرستان های درود و ازنا چنانچه صنایع غذایی گهر، فولاد ازنا و شرکت بهراد، شرکت فارسید و خمیر مایه که در انتظار تصمیم گیری های دولتی هستند راه اندازی شوند. بیش از ۴ هزار فرصت شغلی مستقیم و چند برابر فرصت شغلی غیر مستقیم برای جوانان این دیار ایجاد می‌شود و چه دستاوردی بالاتر از ایجاد چندین هزار فرصت شغلی از رئیس جمهور و دولت مردمی به این شهرستان ها قابل انتظار است.

گودرزی خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد: تامین آب شرب شهر درود اکنون در موقعیت خطرناکی قرار دارد و از ۱۷ سال پیش مطالعات تکمیلی و تخصیص آب سد ماربره برای تامین آب شرب شهر درود انجام و منتظر شروع عملیات اجرایی است.

وی ادامه داد: ضرورت دارد هرچه زودتر عملیات ساخت این سد شروع گردد. همچنین از وزیر نیرو می‌خواهم برابر مصوبات آن وزارت خانه نسبت به تخصیص سهم آبه سد مروک شهرستان درود از سد کمال صالح دستور اقدام بفرمایید. به وزیر راه نسبت به تسریع در تکمیل جاده کنار گذر جاده درود و جاده چهار خطه ازنا – اراک تذکر می‌دهم .

گودرزی بیان کرد: به رئیس جمهور یادآور می‌شوم برای همراهی با طلیعه مبارک بازگشت به روستا و احیای مشاغل روستایی، قوانین و مقررات مربوط به عدم ارائه خدمات زیر ساختی مانند گاز رسانی به روستاهای زیر ۲۰ خانوار را لغو نمایند. از طرفی این روزها نوای دلنشین احیای جهاد سازندگی به گوش می‌رسد.

نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: در این راستا از رئیس جمهور انتظار می رود در ازای ایجاد ساختار سازی جدید، از نهاد بسیج سازندگی به عنوان جایگزین جهاد سازندگی استفاده شود.