ضرورت همکاری دستگاه‌های اجرایی در ساماندهی خرم‌رود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: همکاری دستگاه‌های اجرایی در ساماندهی خرم‌رود ضروری است.

به گزارش قاب خبر: احمد رضا دالوند بیان کرد: از این به بعد عملیات ساماندهی رودخانه خرم رود با توجه به لزوم همکاری دستگاه های اجرایی در دستور کار قرار دارد و در تمامی امورات مربوط به آن، دستگاه هایی که امکانات مد نظر را دارند در کنار شهرداری خرم آباد حضور خواهند داشت.

دالوند عنوان کرد: در قسمت هایی از رودخانه مشکلاتی وجود دارد که با همکاری آب منطقه‌ای استان عملیات لایروبی این نقاط در حال انجام است.

وی افزود: در نقاطی از خرم رود موضوع نظافت رودخانه مد نظر است که با توجه به محدودیت تجهیزات و اعتبارات شهرداری خرم‌آباد، مقرر شد دستگاه‌های اجرایی استان که این امکانات را دارند ظرف یک هفته عملیات نظافت و پاکسازی حریم و بستر خرم رود را با همکاری شهرداری خرم آباد اجرایی کنند.

معاون استاندار لرستان افزود: لازم است در بحث زیباسازی سیما و منظر شهری، نظافت رودخانه شهر خرم آباد در دستور کار قرار داشته باشد و حریم و بستر این رودخانه از وجود هرگونه زباله پاکسازی شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه موضوع احتمال بارندگی های شدید در آینده دور از انتظار نیست، ضرورت دارد اقدامات پیشگیرانه با هدف جلوگیری از وقوع هرگونه خسارت به زیرساخت های شهری اجرایی شود.