ضرورت فرهنگ سازی عفاف و حجاب در جامعه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: فرهنگ سازی عفاف و حجاب در جامعه یک ضرورت است.

به گزارش قاب خبر: محمود ثمینی افزود: مقوله عفاف و حجاب را که یک ارزش بسیار مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‌رود با فرهنگ سازی به نسل‌های بعدی منتقل نماییم .

وی ادامه داد: باید تمام تلاش خود را در جهت فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف به گونه‌ای که فعالیت های فرهنگی و اقدامات پیشگیرانه در اولویت قرار داده شود، به کار گیریم .

ثمینی تصریح کرد: عفاف و حجاب صرفا مختص زنان نبوده و مردان نیز ملزم به رعایت این فریضه باشند و باید به عنوان یک ارزش ذاتی به آن نگاه کنند.

معاون سیاسی استاندار اظهار کرد: دستگاههای اجرایی بخصوص شهرداریها، دهیاریها، شوراهای اسلامی شهر، اداره کل تبلیغات اسلامی، ارشاد و سایر دستگاه‌های فرهنگی می بایست با اقدامات درون سازمانی و برون سازمانی اهتمام لازم را در خصوص تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف بعمل آورند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط در زمینه توزیع البسه مناسب برای افراد محجبه به گونه‌ای عمل کنند که این افراد برای تهیه پوشاک مورد نیاز با مشکل مواجه نشوند .

ثمینی در بحث حقوق شهروندی نیز گفت: این حقوق ابعاد مختلفی دارد که در دو بعد کلی حقوق مردم بر مردم و حقوق مردم بر حاکمان تجلی می یابد، لذا مردم بایستی با رعایت قوانین و مقررات به حقوق سایرین احترام بگذارند و از طرف دیگر دستگاههای اداری ضمن انجام وظایف خود در جهت احقاق حقوق شهروندی اقدام نمایند و در این زمینه فرهنگ عمومی بایستی اصلاح و ترویج شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های فرهنگی با اجرای برنامه‌های لازم زمینه ارتقای فرهنگ حقوق شهروندی را فراهم کنند و از آنجا که مردم به معنی واقعی ولی نعمت ما هستند، بایستی تمام مدیران و کارمندان در مقابل آنها پاسخگو بوده و وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری به وظیفه شهرداری ها در این مورد اشاره کرده و گفت: ضرورت دارد تمامی شهرداران به مواردی چون زیباسازی و توجه به مبلمان شهری، تنظیف، روشنایی معابر و به طور کلی خدمات شهری اهتمام داشته باشند تا نارضایتی در این زمینه به وجود نیاید .