صدور ۳۹۱ تاییدیه ایمنی آسانسور در لرستان

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: 391 تاییدیه ایمنی آسانسور در استان صادر شده است.

به گزارش قاب خبر: مرضیه قنبریان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۴۴۸ مورد درخواست بازرسی در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور ثبت گردید که منجر به صدور ۳۹۱ مورد تاییدیه ایمنی آسانسور شد.

وی اظهار کرد:  تاییدیه ‌های ایمنی آسانسور دارای اعتبار یک ساله است، مالکین و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور باید آسانسورهای در حال بهره‌برداری را تحت سرویس و نگهداری مستمر قرار دهند.

مدیرکل استاندارد لرستان افزود: به منظور حصول اطمینان از برقراری شرایط استاندارد، بایستی درخواست بازرسی ادواری آسانسور منصوبه، به صورت سالیانه در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور ثبت شود.

وی با بیان این که برای تأمین ایمنی لازم در آسانسور، رعایت استانداردهای مربوطه اجباری است و این موضوع به تمام شهرداری های استان اعلام شده است، گفت: صدور پایان کار برای ساختمان های جدید منوط به دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور می باشد.

قنبریان با اشاره به استقرار سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به نشانی http://lift.isiri.gov.ir به منظور نظارت بیشتر بر فرآیند استانداردسازی آسانسور در سطح استان افزود: دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور تنها از طریق این سامانه قابل پیگیری خواهد بود.