صادرات ۱۸ هزار و ۸۵۲ دلار توسط شرکت های تعاونی لرستان

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: طی شش ماه نخست امسال میزان صادرات انجام‌شده توسط شرکت‌های تعاونی لرستان بالغ ‌بر 18 هزار و 852 دلار بوده که محصولات متنوع تعاونیهای استان به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش قاب خبر: علی آشتاب افزود: تعاونی ها یکی از بنگاههای اقتصادی هستند که با استفاده از خرد جمعی و کار گروهی و تجمیع سرمایه های اعضا می توانند در رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار نقشی اساسی در توسعه کشور و استان داشته باشند .

وی تصریح کرد: ۳۶ تعاونی در شش ماهه اول سالجاری در لرستان تشکیل شده است که با ثبت این تعاونی ها در استان و شروع فعالیت آنها به تولید و ارائه خدمات در قالبهای تعاونی های تولیدی ، توزیعی و دانش بنیان ۳۱۸ فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد .

آشتاب آموزش و توانمندی مهارتی تعاونگران را یکی از راهکارهای بهره وری و افزایش دانش تولید در عرصه اقتصادی دانست و گفت : با هدف توانمندسازی بخش تعاون استان آموزش‌های تخصصی در حوزه های حقوقی و مدیریت حرفه‌ای توسط کارشناسان مجرب ارائه ‌شده به‌طوری‌که طی شش ماهه سالجاری بیش از ۷ هزار نفر ساعت آموزش برای تعاوگران لرستانی انجام شده است .