سرمایه گذاری ۴ هزار و ۹۰۰ میلیاردی برای توسعه شبکه ارتباطات

قاب خبر: مدیر مخابرات منطقه لرستان از برنامه های توسعه شبکه ارتباطات سیار در سال جاری با سرمایه گذاری 4 هزار و 900 میلیارد ریالی در استان خبر داد.

به گزارش قاب خبر: نبی اله شمسی فر ، با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۶۳۰ سایت BTS در نقاط شهری،روستایی و جاده ای نصب و راه اندازی شده است گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تمامی سایت ها تلفن همراه مخابرات در سطح شهرهای استان به تکنولوژی ۴G تجهیز شده اند.

وی نصب و راه اندازی ۱۵ سایت جدید شهری و ارتقا تکنولوژی ۱۲۴ سایت به۳G و ۴G و همچنین نصب و راه اندازی ۶۴ سایت جدید در حوزه روستایی و ارتقاء تکنولوژی ۳۲ سایت به نسل جدید تلفن همراه در سال جاری با سرمایه گذاری بیش از ۴۹۰۰ میلیارد ریال را از برنامه های مخابرات به منظور بهبود کیفیت سرویس های مبتنی بر این محصول مخابراتی دانست.

مدیر مخابرات منطقه لرستان افزود: این اقدام امکان استفاده از اینترنت با سرعت بالا و امکان بهره مندی مشتریان از فعالیتهای مجازی بر بستر اینترنت همراه ،به ویژه در حوزه های آموزشی فراهم آورده است.

شمسی فر به انجام درایو تست در مناطق مختلف استان اشاره کرد و یادآور شد: همکاران ما با هدف شناسایی نقاط دارای مشکل به لحاظ آنتن دهی تلفن همراه نسبت به انجام این تست اقدام می کنند و در راستای رفع مشکلات موجود و تقویت BTS های مربوطه به هر نقطه در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام می شود.

وی ادامه داد یکی از مشکلات سر راه توسعه شبکه تلفن همراه در برخی مناطق مسکونی این است که مردم احساس میکنند که وجود آنتن های تلفن همراه در آن مناطق برای سلامتی آنها مضر است و باید اعلام کنیم همانطور که وظیفه فراهم کردن ارتباطات با کیفیت بالا را برای مردم بعهده داریم ، قطعا توجه به سلامتی مردم نیز از اولویت های ماست .

شمسی فر تاکید کرد : اطمینان خاطر می‌دهیم که تشعشعات دکل‌های تلفن همراه در ایران پایین‌تر از استانداردهای بین المللی است. این تشعشعات به شکل دوره ای بررسی می‌شود و رگولاتوری نیز اگر نیاز به بررسی باشد در محل حاضر می‎شوند و سطح تشعشع را بررسی می کنند، در غیر این صورت اگر همراهی مردم نباشد نمی‌توانیم سرویس خوبی ارائه دهیم.

شمسی فر گفت : میزان تشعشعات سایت های bts در ایران و در استان لرستان ضمن اینکه پایین تر از حد استاندارد های بین المللی است ، مدام توسط دستگاههای ناظر شامل سازمان انرژی اتمی ، وزارت بهداشت ، وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات پایش و سنجش می شود و این دستگاهها هیچگونه کوتاهی را در این زمینه نپذیرفته و خط قرمز آنهاست و از این حیث به مردم اطمینان خاطر میدهیم و جای نگرانی نیست و برای رفع ضعف در پوشش و برخی اختلالات در ارائه خدمات تلفن همراه در سطح شهرهای استان نیاز مردم با ما همکاری لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۱۹۰۱۵۰۱ مشترک تلفن همراه در قالب شماره های دائمی و اعتباری با ضریب نفوذ تلفن ۱۰۸ درصد از خدمات و محصولات متنوع شبکه ارتباطات سیار مخابرات استفاده می نمایند.

مدیر مخابرات منطقه لرستان اظهار کرد:  استفاده از تلفن همراه در عصر حاضر بعنوان ضروریات و نیازهای اصلی مردم در حوزه فناوریهای ارتباطی محسوب می شود و تمام تلاش و توان مجموعه مخابرات منطقه لرستان ارائه خدمات با کیفیت مناسب و در خورشان مردم استان است.