رفع مشکل برق گرفتگی لک لک ها در بروجرد

مدیر عامل شرکت برق لرستان گفت: با صرف اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان، مشکل برق گرفتگی لک لک ها در بروجرد رفع شد.

به گزارش اختصاصی قاب خبر: فریدون خودنیا تصریح کرد: حفظ محیط زیست از وظایف همگانی آحاد جامعه است.
وی ادامه داد: با توجه به گزارشات ارسالی مبنی بر برق گرفتگی پرنده لک لک سفید که لانه خود را به شکلی حیرت‌آور بر روی تیرهای برق می سازند مکاتباتی با محیط زیست شهرستان بروجرد انجام گرفت و از صحت ماجرا پس از بازدید از محل اطمینان حاصل شد.

خودنیا افزود: پس از این بازدیدها مشخص شد در منطقه‌ای به طول ۲ هزار متر که محل زیستگاه این پرنده می باشد، متاسفانه این پرندگان به ویژه در زمان بارندگی دچار برق گرفتگی خواهند شد.

مدیرعامل شرکت برق لرستان گفت: جهت رفع این مشکل موضوع به معاونت فنی و مهندسی واگذار گردید که خوشبختانه با اقدامات به موقع و با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان این مشکل رفع شد.

حیدری زاد معاونت فنی و مهندسی شرکت توزیع برق لرستان اظهار کرد: با توجه به مکاتبات انجام شده با اداره محیط زیست شهرستان بروجرد و مشخص شدن اینکه پرنده لک لک سفید از گونه‌های نادر می باشد عزم ما برای رفع این مشکل دو چندان گردید.

شریفی پور مدیر دفتر تحقیقات با اشاره به اینکه جهت رفع این مشکل باید تغییراتی در شبکه ایجاد می شد، افزود: بنابراین همکاری با تغییر شبکه فشار متوسط از حالت افقی به صورت مقرره های سیلیکونی آویز و دیگر اقدامات علاوه بر حفظ پایداری و قابلیت اطمینان شبکه برق خوشبختانه مشکلات ناشی از تلفات پرنده لک لک سفید به صورت کامل مرتفع گردید