رشد ۴۰۰ درصدی فعالیت های حوزه ایثار و شهادت در لرستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: در طی یکسال گذشته برنامه های فرهنگی، هنری و قرآنی بسیاری با محوریت کنگره 6300 شهید لرستان برگزار شده و شاهد رشد 400 درصدی فعالیت های این حوزه با محوریت ترویج و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در استان بوده ایم.

به گزارش قاب خبر: احمد حسین فتایی افزود: کمیته فرهنگی، هنری و رزمایش کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان، ۲۱ برنامه و فعالیت شاخص را در این راستا اجرا می کند.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک تکلیف شرعی و ملی است ، افتخار میزبانی از کنگره ملی شهداء شاید تا سالها، مجددا نصیب استان نشود و باید از تمامی ظرفیت های فرهنگی و هنری استان در راستای برگزاری موفق کنگره ۶۳۰۰ شهید استان استفاده و بهره برداری لازم را به عمل آوریم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: کمیته فرهنگی، هنری و رزمایش کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان، مهمترین کمیته در ذیل دبیرخانه برگزاری این رویداد است که بیشترین تولیدات را خواهد داشت و در همین راستان تولید و اجرای ۲۱ برنامه و فعالیت شاخص فرهنگی و هنری از جمله ساخت فیلم سینمایی، انتشار کتاب های تخصصی، ساخت سردیس شهدای هنرمند استان، تولید قطعات موسیقایی و سرود را در دستور کار دارد.

فتایی عنوان کرد: در راستای افزایش اعتبارات فرهنگی کنگره می توان از محل اعتبارات دستگاه های اجرایی لرستان که طبق قانون می بایست یک درصد از آن را به فعالیت های فرهنگی اختصاص داده شود، استفاده کرد و تمامی این اعتبار را که نزدیک به هشتاد میلیارد ریال است به اجرای برنامه های فرهنگی در ذیل کنگره اختصاص داد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان نیز گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، اجلاسیه پایانی کنگره در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار می شود و تا آن زمان بخش عمده ای از فعالیت های فرهنگی و هنری لرستان می بایست با محوریت کنگره صورت پذیرد.

سرهنگ فریدون کریمی افزود: در راستای هماهنگی اقدامات اعضای کمیته، جلسات هفتگی برگزار خواهد شد تا ضمن هم افزایی بیشتر دستگاه ها، شاهد تولید برنامه های فاخر با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت باشیم.

وی ادامه داد: اعتبارات کمیته فرهنگی، هنری و رزمایش به دلیل تولیدات بیشتر و ویژه تری که دارد باید افزایش یابد و در این راستا جلساتی را با استاندار و ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار خواهیم کرد.