راه یابی ۲۹ عنوان کتاب سال لرستان به مرحله نهایی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: 282 عنوان کتاب به دبیرخانه هشتمین دوره جایزه انتخاب کتاب سال لرستان ارسال شده است که از این تعداد 29 عنوان کتاب به مرحله نهایی راه یافته است.

به گزارش قاب خبر: احمد حسین فتایی تصریح کرد: پس از بررسی دقیق تک تک آثار توسط داوران این رویداد، ۳ عنوان کتاب به عنوان برگزیده کتاب سال در حوزه های مختلف و ۱۲ عنوان نیز شایسته تقدیر شناخته شده که سی ام آبان ماه در آیین اختتامیه معرفی و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: فعالیت های فرهنگی با محوریت کتاب باید در طول سال و در قالب برنامه های مختلف تداوم داشته باشد و ما در هفته کتاب شاهد نتایج مثبت این فعالیت ها و افزایش علاقه‌مندی به مطالعه در سطح جامعه باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار کرد: علاقه‌مندی به مطالعه باید در سنین کودکی و در نهاد خانواده در وجود افراد شکل بگیرد و یکی از راهکارهای تحقق این موضوع طراحی و تدوین برنامه های آموزش محور برای والدین است که می تواند در قالب بسته های مختلف رسانه ای به جامعه ارائه شود.

فتایی بیان کرد: ۱۲۰ برنامه فرهنگی و هنری همزمان با بیست و نهمین دور هفته کتاب در لرستان برگزار می شود و همزمان با اختتامیه هشتمین دوره جایزه انتخاب کتاب سال استان، از فعالان حوزه نشر لرستان نیز تقدیر می شود.