راه آهن مطالبه مهم مردم استان است

استاندار لرستان گفت: پروژه راه آهن دورود - خرم آباد - بروجرد یکی از پروژه‌های اساسی و مطالبه مردم استان است .

به گزارش قاب خبر: فرهاد زیویار در خصوص وضعیت پروژه راه آهن خرم آباد گفت: راه آهن یکی از پروژه های اساسی لرستان است که تکمیل آن در دستور کار استانداری قرار دارد .

وی ادامه داد: راه آهن دورود – خرم آباد و بروجرد از جهاتی برای همه مردم لرستان مهم است و در صورت راه اندازی تمام استان از آن بهره برداری خواهند کرد، از این رو مطالبه مهم مردم استان است .

استاندار لرستان تصریح کرد: راه آهن قدیمی لرستان در بحث پدافند غیرعامل دارای مشکلاتی است و معتقدیم اجرای پروژه جدید که از خوزستان به سمت استان مرکزی ادامه دارد، باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد .

زیویار ادامه داد: این پروژه و چند طرح مهم دیگر از استان، در سفر آتی رئیس جمهور محترم به لرستان به عنوان مطالبات اصلی، با هیئت دولت مطرح و مورد پیگیری قرار خواهد گرفت .

وی تاکید کرد: برای تکمیل و پیشبرد بهتر امورات راه آهن خرم آباد ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه در بحث تأمین اعتبار و وزارت راه و شهرسازی در رابطه با موضوعات فنی پروژه نظرات خود را ارائه دهند .

زیویار افزود: امیدواریم این خواسته مردم استان با انجام کارهای کارشناسی و همت دستگاههای اجرایی ذیربط هر چه سریعتر به نتیجه رسیده و شاهد بهره برداری از آن باشیم ‌.