حرکت کارناوال کتاب و شادی در شهر خرم‌آباد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان از حرکت کارناوال کتاب و شادی در خرم‌آباد در اولین روز هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.

به گزارش قاب خبر: محمد جواد محمدی اظهار کرد: همزمان با اولین روز از هفته کتاب، کاروان بزرگ کتاب شامل هشت کتابخانه سیار در مناطق مختلف شهر حرکت می‌کنند و ضمن پخش سرود کانون به اجرای برنامه و معرفی کانون می‌پردازند.

وی ادامه داد: همچنین در پارک جنب مرکز شماره پنج خرم آباد توقف کرده و با حضور کودکان و نوجوانان برنامه‌هایی مانند اجرای نمایش موزیکال با موضوع کتاب خوانی، اجرای بازی و سرگرمی و اجرای نمایش پُوپِله یا «خروس کاکُل زری» و… را اجرا خواهند کرد.

محمدی بیان کرد: همه فعالیت‌های مراکز کانون پرورش فکری در هفته کتاب و کتاب خوانی با محوریت کتاب با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنید» برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری جشن کتاب در همه مراکز استان، اجرای برنامه‌های «من و کتاب» در سطح شهرهای استان، ایستگاه نقاشی یا تصویرگری کتاب و اجرای سرود از دیگر برنامه‌های این هفته است.

محمدی تصریح کرد: اجرای نمایش خیابانی در شهرستان سلسله، مسابقات ادبی «یار مهربان»، برگزاری نشست‌های تخصصی نقد کتاب، ساخت و تهیه کتاب‌های صوتی یا قصه خوانی و قصه گویی، برپایی نمایشگاه کتاب در مراکز استان و تجلیل از اعضای فعال کتابخوانی و کتابداران، مربیان، نویسندگان، شاعران کانون، حضور کتابخانه های سیار در روستاهای تحت پوشش و اجرای فعالیت‌های کتاب محور نیز از برنامه‌های کانون است.

وی بیان کرد: در این هفته فعالیت عمومی و تخصصی کتاب محور در همه مراکز ثابت، سیار و پستی اجرا خواهند شد و مراکز فرهنگی هنری کانون با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و… برنامه‌های متنوعی را برگزار می‌کنند.