جریمه یک میلیارد ریالی برای شکارچی حیات وحش در لرستان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از جریمه یک میلیارد ریالی برای شکارچی حیات وحش در استان خبر داد.

به گزارش قاب خبر: مهرداد فتحی بیرانوند افزود: رأی محکومیت برای یک متخلف زیست محیطی به جرم شکار یک رأس کل وحشی و نگهداری یک رأس بزغاله وحشی به صورت غیر قانونی، به میزان سه سال حبس تعزیری، بالغ بر یک میلیارد ریال جریمه نقدی، ممنوعیت چرای دام به مدت دو سال در منطقه شکار و صید ممنوع گرین و ضبط اسلحه غیر مجاز  و دو دستکاه دوربین شکاری  توسط مقام قضایی صادر شده است.

وی ادامه داد: یک نفر متخلف زیست محیطی که ضمن اقدام به شکار یک رأس کل در منطقه شکار و صید ممنوع گرین در حوزه شهرستان بروجرد یک بزغاله وحشی را به صورت غیر قانونی در منزل نگهداری نموده بود.

فتحی تصریح کرد: این متخلف زیست محیطی که از عشایر منطقه می باشد از دو سال چرای دام در این منطقه ممنوع شده و اسلحه وی که یک قبضه تکلول غیر مجاز می باشد به همراه دو دستگاه دوربین چشمی به نفع دولت ضبط شد.

مدیر کل محیط زیست لرستان عنوان کرد: از دلایل صدور این رأی قاطع ، استناد قاضی پرونده به نتایج زیانبار شکار بز کوهی، که این گونه جانوری را در منطقه گرین در حال انقراض قرار می دهد، است.

وی گفت: صدور این رأی نتیجه پیگیری های حقوقی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بروجرد و دقت نظر دستگاه قضایی شهرستان در برخورد با متخلفین زیست محیطی است.

فتحی بیرانوند با اشاره به در نظر گرفتن مجازات سنگین برای این متخلف، اظهار کرد: صدور آراء قضایی محکم جهت برخورد با متخلفین زیست محیطی که اصرار بر ارتکاب جرم دارند؛ ضمن متنبه نمودن متخلفین می تواند جنبه بازدارندگی داشته باشد.