جایگاه نامناسب لرستان در تورم و بیکاری

استاندار لرستان گفت: لرستان علیرغم آنکه در مشارکت های سیاسی در رده پنج استان اول کشور به حساب می‌آید.

به گزارش قاب خبر: فرهاد زیویار تصریح کرد: اما متاسفانه در مسائلی مانند تورم و بیکاری جایگاه مناسبی ندارد و نباید این مشکلات در مناسبات سیاسی استان اثرگذار شود که لازمه آن رسیدگی به نیازهای مردم است .

وی ادامه داد: سرمایه انسانی یکی از ظرفیت های مهم استان به شمار می رود که متاسفانه بخشی از افراد اثر گذار لرستانی در خارج از استان حضور دارند.

زیویار تصریح کرد: بسیار مهم است که برای رفع مشکلات به ویژه در زمینه های اقتصادی و فرهنگی از ایده ها و خلاقیت های آنان بهره ببریم .

وی اظهار کرد: برای برون رفت از بن بست کنونی بوجود آمده در زمینه‌های اقتصادی، لازم است زمینه حضور سرمایه گذاران را در لرستان فراهم سازیم و به دنبال تکمیل پروژه های اقتصادی و عمرانی راکد باشیم .

زیویار گردشگری را از دیگر عوامل موثر در توسعه استان برشمرد و گفت: لرستان یک استان چهار فصل به شمار می رود که جاذبه های خدادادی بسیاری در آن وجود دارد و لازم است با بهره گیری از این ظرفیت، بدرستی در راه توسعه گام برداشت .

استاندار لرستان تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و تحریم ها به ویژه در سال‌های اخیر از مهم ترین مسائل کشور بوده و اهمیت این موضوع را می توان در نامگذاری سال ها از طرف مقام معظم رهبری (مدظله) با عناوین اقتصادی به خوبی استنباط کرد .