تلف شدن یک رأس قوچ وحشی در ازنا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا از تلف شدن یک رأس قوچ وحشی به علت برخورد با خودرو در این شهرستان خبر داد.

به گزارش قاب خبر: منصور درویشی گفت: در پی تماس تلفنی با یگان حفاظت مبنی بر وجود لاشه یک رأس قوچ وحشی (از گونه های حمایت و حفاظت شده) در ۱۰ کیلومتری مسیر جاده ازنا – دورود نیروهای یگان این اداره برای بررسی موضوع بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: با حضور نیروهای یگان حفاظت محیط زیست ازنا در محل حادثه و بررسی شواهد مشخص شد این حیوان هنگام عبور از عرض جاده اصلی ازنا – دورود که از میان دو منطقه پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا می‌گذرد در اثر برخورد با وسایل نقلیه تلف شده است.

درویشی بیان کرد: این حادثه در حاشیه جاده محدوده پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا رخ داده و تلاش و پیگیری برای شناسایی راننده خودرو ادامه دارد، هرچند احتمال شناسایی فرد خاطی با توجه به اینکه جاده فاقد دوربین مدار بسته است؛ سخت می باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا عنوان کرد: تصادفات جاده‌ای یکی از عوامل مرگ حیات‌وحش است ، با توجه به اینکه طول مسیر جاده به علت وجود کوه و رودخانه های دربند و زرنان محل گذر حیات وحش به طرف مناطق تحت مدیریت این اداره می باشد رانندگان باید به تابلوهای هشداردهنده در خصوص محل عبور حیات وحش که درطول مسیر نصب شده توجه بیشتری نمایند.