تردد بیش‌ از ۸۳ میلیون وسایل نقلیه در محورهای لرستان

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: طی هشت ماهه نخست امسال تردد ۸۳ میلیون و ۶۰۲ هزار و شش وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده‌است.

به گزارش قاب خبر: مصطفی ملکی‌ صادقی تصریح کرد: بر اساس گزارش ۶۸ دستگاه ترددشمار جاده‌ای در هشت ماهه امسال ۸۳ میلیون و ۶۰۲ هزار و شش دستگاه وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان تردد کرده است.

وی ادامه داد: نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۸۰ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۴۷۱ وسیله نقلیه، چهار درصد افزایش داشته است.

ملکی صادقی اظهار کرد: بیشترین تردد ماهیانه به تعداد ۱۱ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۵۰۰ وسیله نقلیه در خردادماه و کمترین تردد به تعداد ۹ میلیون و ۸۱۶هزار و ۱۰۵ وسیله نقلیه مربوط به مهر ماه به ثبت رسیده است.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: با توجه به اهمیت سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در پایش برخط محورهای مواصلاتی، در حال حاضر ۱۹ سامانه نظارت تصویری در محورهای استان فعال است و از ۷۹ سامانه ثبت تخلفات نیز ۶۴ دستگاه فعال و مابقی در حال تعمیر و به روز رسانی هستند.

وی ادامه داد: همچنین سه سامانه توزین در حال حرکت(wim) فعال، دو دستگاه تابلو پیام متغیر (vms) و یک دستگاه تابلو ترافیک‌ نمای برخط در استان فعال است.

ملکی صادقی بیان کرد: مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای لرستان علاوه‌ بر پایش برخط محورهای مواصلاتی استان، با سامانه و تلفن گویای ۱۴۱ به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی هموطنان درخصوص اطلاع‌رسانی وضعیت جاده‌های استان است و به مردم توصیه می‌شود پیش‌از سفر حتماً از وضعیت راه‌ها مطلع شوند.