تاکید ستاد انتخابات کشور بر پایداری ارتباطات شبکه مخابراتی

در بازدید از مرکز عملیات شرکت مخابرات ایران ،دکتر شاه چراغی معاون سیاسی وزیر کشور ،دکتر اسلامی رییس ستاد انتخابات کشور و دکتر شجاعان ییس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور، به همراه مهندس سلطانی مدیر عامل و معاونان این شرکت از نزدیک در جریان کنترل ، نظارت ومانیتورنیگ شبکه ارتباطی کشور قرار گرفتند.

به گزارش قاب خبر: مدیر عامل شرکت مخابرات در این بازدید از پایداری و اطمینان این شبکه گفت:  پایداری ترافیک داخلی بسیار بالاست و مصرف آن نیز افزایش یافته به طوری از ۳۰ درصد به ۵۰ درصد استفاده از ترافیک داخلی رسیده است .

سلطانی بیان کرد: سنجش ترافیک و شناسایی تمامی اختلالات شبکه در سراسر کشور در لحظه مرکز عملیات مانیتورینگ میشود ، همه اختلالات که از سراسر کشور گزارش می شود ظرف ۳ ساعت برطرف می شود.

همچنین اعضای ستاد انتخابات کشوردر ادامه بازدید از مرکز نورنتا ، شبکه اختصاصی امن ارتباطات دیدن کردند و یزدانی مدیر عامل این شرکت گزارشی از وضیعیت این شرکت و نقش آن در الزامات شبکه ملی اطلاعات ، مدیریت شبکه ملی اطلاعات و خدمات این شبکه ارایه کرد .

معاون سیاسی وزیر کشوردر حاشیه این بازدید تاکید کرد:  شرکت مخابرات ایران با حمایت و پشتیبانی دولت می تواند خدمات با کیفیت و مطلوبی ارائه دهد.

شاه چراغی گفت: این شرکت از اول انقلاب و دوران دفاع مقدس تا کنون در مقاطع مختلف نشان داده که در هر زمینه به خوبی به ایفای نقش پرداخته است این موضوع از تعداد شهدای ، رزمندگان ، جانبازان مخابرات به خوبی روشن است .

وی تصریح کرد: باورمان این است شرکت مخابرات ایران امسال نیز در برگزاری انتخابات با تمام توان در این عرصه خدمات موثر ارائه و شبکه پایداری را ایجاد می کند.

شاه چراغی اظهار کرد: ستاد انتخابات کشوربا مدیریت خوب مهندس سلطانی وهمکارنش دغدغه ای از نظر ارایه خدمات مخابراتی در طول برگزاری انتخابات ندارد .

وی با تاکید بر حمایت دولت در چارچوب قانون؛ گفت : دولت نیز براساس قوانین حتما شرکت مخابرات را در پیشبرد اهداف بهینه سازی تجهیزات و استفاده از فناوری های جدید کمک می کند تا این شرکت در کنار اپراتورهای دیگر در کشور بتواند به ارتباطات در کشور رونق دهد تا جامعه از خدمات مطلو بهره مند شود .