بوی جاودانگی آثار ارسالی به جشنواره چلچراغ

قاب خبر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین اختتامیه اولین سوگواره عاشورایی چلچراغ در محل تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: کلیه آثار ارسالی به اولین سوگواره عاشورایی چلچراغ دارای رنگ و بوی جاودانگی و طراوت ویژه ای بوده اند
به گزارش قاب خبر:منصور احمدی  اظهار کرد: هرکدام از این آثار جاودانگی ، رنگ و بو و طراوت ویژه خودشان را دارند و اگر امروز به همکارانمان برای برگزاری چنین اثری ، تبریک بگوییم بیراه نیست زیرا حاصل تلاش های این عزیزان در معاونت ها و بخش های مختلف به ویژه معاونت های فرهنگی، هنری و …رویدادی را رقم زده اند که در سال اول برگزاری ۱۰۰۰ ثمره بابرکت فرهنگی داده است.
وی ادامه داد: امروز به همت همکاران ما و کلیه هنرمندان و عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام نهالی با بیش از ۱۰۰۰ ثمره فرهنگی و هنری تقدیم جامعه شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با بیان اینکه حضور همه اقشار در همه رده های سنی از جمله نوجوانان ، جوانان، پیرغلامان ، میانسالان و …مثال زدنی بوده از حضور و همراهی همه این عزیزان در سوگواره عاشورایی چلچراغ تقدیر نمود.
احمدی خاطرنشان کرد: هنرمندان لرستانی با همه وجودشان پای نهضت عاشورا بصورت جانفزا، مومن و زیبا مانده‌اند و وقتی این هنر و زیبایی با عاشورا ممزوج می شود، اثراتی نامتناهی دارد.
وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته سال آینده این جشنواره به صورت منطقه ای  برگزار خواهد شد و از ظرفیت همه دستگاه ها از جمله ادارت کل فرهنگ و ارشاد ، حمزه های هنری، جبهه های فرهنگی و اجتماعی و … استفاده خواهد شد.
احمدی یادآور شد: در گام بعدی این جشنواره به صورت ملی برگزار خواهد شد تا نهالی که امسال کاشته شده در سال آینده به درخت پربار و تنومند محصولات فرهنگی وجود نازنین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، تبدیل شود.