بازسازی و لایروبی ۵۶۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب در لرستان

قاب خبر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان در نشست بررسی مشکلات شبکه فاضلاب، گفت: ۵۶۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب استان در ۶ ماهه نخست امسال لایروبی و بازسازی شد.

به گزارش قاب خبر: یاسر اکبریان اظهار کرد: عملیات شستشو نیز با هدف افزایش طول عمر شبکه فاضلاب، جلوگیری از پس زدگی و گرفتگی شبکه و رضایتمندی مشترکان و عملیات تخلیه منهول ها و شستشو با دستگاه واترجت صورت گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه طول خط و شبکه فاضلاب در استان حدود یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر است، برنامه ریزی لازم جهت بازسازی و شستشوی مابقی آن در دستور کار شرکت قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان همچنین با اشاره به سمپاشی منهول های فاضلاب استان، بیان کرد: با هدف امحای سوسک ها و حشرات موذی و همچنین افزایش سطح بهداشت عمومی و رضایت شهروندان، تعداد ۲۶ هزار فقره منهول فاضلاب در سطح شهرهای استان سمپاشی شده است.

اکبریان در خصوص آمادگی این شرکت در مقابله با پس زدگی منهول های فاضلاب در هنگام بارندگی، تصریح کرد: عملیات نصب سرریز بر روی خطوط اصلی فاضلاب بخصوص در نقاطی که احتمال پس زدگی در زمان بارندگی داشته باشند، در دستور کار است تا مانع از برگشت فاضلاب و شکستگی دریچه های فاضلاب شود.

وی از شهروندان خواست به هیچ عنوان نخاله ساختمانی و ضایعات خود را در منهول های فاضلاب نریزند و در صورت مشاهده شکستگی و یا گرفتگی فاضلاب با سامانه ۱۲۲ تماس گرفته تا در اولین فرصت در رفع آن اقدام گردد.