ایجاد ۲۵۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در شهر خرم‌آباد

قاب خبر:  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان از شروع عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری شهر خرم‌آباد در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش قاب خبر: مجتبی صارمی امروز ۲۴ آبان‌ماه در جمع خبرنگاران بیان کرد: برنامه دولت سیزدهم مبنی بر واگذاری ۲۰ میلیون پورت پرسرعت اینترنت بر بستر شبکه فیبر نوری به مشترکین خانگی و کسب‌وکارها است.

وی اظهار کرد: در استان لرستان، طبق برنامه‌ریزی انجام شده با اپراتورهای معرفی شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، مقرر شد ۲۸۰ هزار مشترک از سرویس فیبر درب منازل موسوم به FTTH تا افق ۱۴۰۴ بهره‌مند شوند که عملیات اجرایی در ۵ شهر دورود، ازنا، الیگودرز، الشتر و پلدختر در حال انجام است.

وی تصریح کرد: از ابتدای اجرای طرح تاکنون ۸۳ کیلومتر شبکه فیبر نوری در این شهرها اجرا شده و همچنین ۱۱۰۰ عدد باکس‌های FAT دیواری نیز در معابر شهری، نصب شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان ، با اشاره به وجود ۱۰۹ هزار خانوار شهری در شهر خرم‌آباد، افزود: از مردادماه سال جاری مذاکرات فی‌مابین اپراتور ابلاغی و شهرداری خرم‌آباد آغاز شد.

صارمی تصریح کرد: در ۱۱ مهرماه در حاشیه جلسه کارگروه سایبری و الکترونیک، تفاهم‌نامه بین دو طرف با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان امضاء و در ۳۰ مهرماه با حضور این اداره‌کل در صحن علنی شورای شهر خرم‌آباد، کلیات پروژه تشریح و در تاریخ ۲۱ آبان ماه تصویب شد. قرار است طبق برنامه‌ریزی ۲۵۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری به‌عنوان زیرساخت اصلی شهر هوشمند در شهر خرم‌آباد ایجاد شود.