مسعود مرسلپور:

ایجاد اشتغال یکی از مهمترین راههای امیدآفرینی در جامعه است

فرماندار اسلامشهر با اشاره به سخنان رئیس جمهور کشورمان درخصوص امید به آینده روشن کشور گفت: ایجاد اشتغال بویژه برای جوانان یکی از مهمترین راههای امید آفرینی در جامعه است.

به گزارش قاب خبر اسلامشهر: مرسلپور بیان کرد: در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ کارگاه و واحد تولیدی در شهرستان تعطیل نشده و تعدیل نیروی کار نیز صورت نگرفته است و بیش از ۸۰ شرکت دانش بنیان در احمدآباد مستوفی مشعول فعالیت هستند.

‌مرسلپوردر بیان کرد: علیرغم مشکلاتی که تحریم های ظالمانه، شیوع ویروس کرونا و… ایجاد کرده در سالهای اخیر اقدامات ارزشمندی در زمینه ایجاد اشتغال در اسلامشهر صورت گرفته است.

وی با اشاره به ارزشمندی ایجاد اشتغال مولد در جامعه به فعالیت بیش از ۸۰ شرکت دانش بنیان در احمدآباد مستوفی اشاره کرد و گفت: بسیاری از جوانان نخبه علمی با مدارک عالیه تحصیلی در این شرکت ها مشغول فعالیت هستند و مجموعه اداری شهرستان نهایت تعامل و همکاری را باید با این شرکت ها داشته باشد.

فرماندار اسلامشهر همچنین با بیان اینکه بانکهای عامل شهرستان در حوزه پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال پای کار هستند افزود: با وجود مسائل و مشکلات مبتلا به بانک ها اقدامات خوبی در زمینه حمایت از واحدهای تولیدی در راستای حفظ اشتغال موجود و نیز ایجاد فرصت های شغلی جدید با ارائه تسهیلات بانکی انجام شده است.

وی بر ضرورت تشکیل کمیته ای جهت توجه بیشتر و حمایت از مشاغل خرد و خانگی تاکید کرد و گفت: در راستای افزایش مشاغل خانگی با همکاری مشترک ادارات کار و صمت می توان زمینه را برای برقراری ارتباط بین برخی صنایع که می توانند بخشی از فعالیتشان را به خانواده ها بسپارند فراهم کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ کارگاه و واحد تولیدی در شهرستان تعطیل نشده و تعدیل نیروی کار نیز صورت نگرفته است، تصریح کرد: اختلافات دو برادر که به صورت شراکتی یک کارگاه ماشین سازی را با ۳۰ کارگر مدیریت می کنند باعث تعطیلی این کارگاه شده بود که در مدت زمان کوتاهی فعالیت این کارگاه نیز از سر گرفته شد و عمده واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان نیز مشغول فعالیت هستند.

وی ر پایان ضمن انتقاد از عدم همکاری تامین اجتماعی اسلامشهر و چهاردانگه با کارگروه اشتغال شهرستان گفت: در صورت عدم همکاری مسئولان این ادارات تا هفته آتی برخورد قاطع مدیریتی با آنان صورت خواهد گرفت.