اخطار عدم رعایت الگوی مصرف گاز به ۱۲۹ اداره و اماکن دولتی

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان گفت: اجرای مصوبه دولت برای صرفه جویی و کنترل مصرف گاز طبیعی در سازمان های دولتی استان با هدف مدیریت مصرف بهینه پیگیری می شود.

به گزارش قاب خبر : کرم گودرزی افزود: یک هزار و ۴۹۳ مورد بازدید از ادارات و اماکن دولتی به عمل آمده که از این تعداد ۱۲۹ مورد اخطار و گاز ۵ اداره نیز به علت عدم رعایت الگوی مصرف منطبق بر بخشنامه قطع شده است .

وی ادامه داد: مدیریت صرفه جویی و کنترل مصرف گاز طبیعی در دستگاههای اجرایی در اولویت قرار دارد و به همین منظور از ابتدای آذرماه سال جاری بازرسان شرکت گاز استان با مراجعه منظم به ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی به پایش و کنترل دمای مصرف گاز طبیعی این اماکن پرداخته است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان تصریح کرد: در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف بهینه یا دمای رفاه (دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد) ، از سرویس خارج ننمودن سیستم های گرمایشی خارج از وقت اداری و تعطیلات ، عدم استاندارد سازی موتورخانه ها ، در مرحله اول اخطار کتبی و در مراحل بعدی اقدام قانونی انجام خواهند داد.

گودرزی بیان کرد: ادارات و سازمان ها ملزم به رعایت کردن دمای رفاه و بهینه نمودن سیستم های گرمایشی خود می باشند و نسبت به روشن کردن سیستم گرمایش یک ساعت قبل از شروع به کار اداره و خاموش کردن آن یک ساعت قبل از اتمام ساعت اداری اقدام نمایند .

مدیرعامل شرکت گاز لرستان اظهار کرد : با ورود به فصول سرد سال و افزایش مصرف گاز طبیعی در چند ماه آینده؛ رعایت الگوی مصرف بهینه و صرفه جویی بسیار حائز اهمیت است و از کلیه مشترکین گرامی گاز طبیعی در استان خواست تا با رعایت الگوی مصرف بهینه شرکت گاز استان را در ارائه خدمات گازرسانی بیش از پیش همراهی کنند .

گودرزی ادامه داد: هماهنگی خوب و موثری با صدا و سیما ، جراید محلی و … در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مصرف بهینه انجام و در گزارش های متعدد خبری صدا و سیما ، جراید ، تبلیغات میدانی و فضای مجازی اطلاع رسانی های خوب و موثری انجام شده است.