آغاز فعالیت موج دوم سامانه بارشی در جو لرستان

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: فعالیت موج دوم سامانه بارشی در جو لرستان آغاز شده و تا اوایل ظهر فردا ادامه خواهد داشت.

به گزارش قاب خبر: بهروز مرادپور تصریح کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و پیرو هشدار شماره ۲۵ (سطح نارنجی) صادره از مرکز پیش بینی استان، از اواسط امروز تا اوایل ظهر فردا سه شنبه شاهد فعالیت موج دوم سامانه بارشی بر روی آسمان استان خواهیم بود.

وی افزود: در این بازه زمانی بارش باران و گاهی رعد و برق و در نواحی سردسیر (شمال و شرق) مناطق کوهستانی، ارتفاعات و گردنه‌ها بارش برف پیش بینی می‌شود. در نواحی مستعد احتمال ریزش تگرگ دور از انتظار نخواهد بود.

مرادپور اظهار کرد: دامنه اثر این سیستم بارشی کل استان است اما نواحی جنوب و جنوب شرق پتانسیل بارشی بیشتری نسبت به سایر نقاط دارند.

مدیرکل هواشناسی لرستان عنوان کرد: با توجه به مقدار و شدت بارش‌ها در سطح استان رخداد مخاطراتی همچون اختلال در تردد جاده‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها، ایجاد رواناب سطحی، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها به ویژه رودخانه‌های فصلی و احتمال کولاک برف در گردنه‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: لذا جهت جلوگیری از هر گونه خسارات احتمالی به کارگیری تمهیدات لازم توصیه می‌شود. از فردا ظهر این سامانه به طور کامل از جو استان خارج می‌شود.