آغاز فاز سوم پروژه فیبر نوری خرم آباد به پلدختر

مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: فاز سوم پروژه فیبر نوری خرم آباد به پلدختر مابین روستای دهلیج تا خوشاب آغاز شد.

به گزارش قاب خبر: نبی الله شمسی فر اظهار کرد: این پروژه به طول ۲۷ کیلومتر با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و سیصد میلیون تومان انجام می شود.

شمسی فر بیان کرد: پروژه فیبر نوری شهرستان خرم آباد به پلدختر که از پروژه های USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است با هدف ایجاد و توسعه زیر ساخت های ارتباطی و مخابراتی روستایی و پیاده سازی دولت الکترونیک در سطح استان، اجرا شده است .

وی افزود: این پروژه با اجرای ۱۱۵ کیلومتر فیبر نوری در چهار فاز و به همت همکاران از خرم آباد به پلدختر در دست اجرا است.

شمسی فر تصریح کرد: با اجرای این پروژه مسیر انتقال مراکز مخابراتی و سایتهای تلفن همراه اپراتورها به شبکه فیبر نوری استان متصل و امکان ارائه خدمات اینترنت و دیتا با پهنای باند بالاتر و کیفیت مطلوب برای ساکنین روستاهای تحت پوشش مهیا شده است.

وی ادامه داد: پس از رفع مشکلات حقوقی و مجوز شرکت خطوط لوله نفت و مخابرات منطقه لرستان و اداره کل راهداری استان با اجرای این فاز مشکل ایجاد مسیر جایگزین و پروتکشن برای مسیر فعلی فیبر نوری شهرستانهای کوهدشت رومشکان و پلدختر با مرکز استان مرتفع می گردد .

مدیر مخابرات منطقه لرستان عنوان کرد: از ویژگی های مهم این طرح این است که اگر استان دچار بلای طبیعی شود ارتباط قطع نخواهد شده و شاهد پایداری ارتباطات خواهیم بود.

شمسی فر گفت: از دیگر ویژگی های این طرح این است که تمامی روستاهای خرم اباد به پلدختر از مسیر آزاد راه و جاده دهلیج از ارتباطی بسیار پایدار با اینترنت با پهنای باند بسیار قوی برخوردار خواهند شد.