۱۸۸ نفر بر اثر تصادف در لرستان جان باخت

قاب خبر: مدیرکل پزشکی قانونی لرستان، گفت: طی پنج ماهه نخست امسال، تعداد ۱۸۸ نفر از شهروندان لرستانی بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال، حدود نیم درصد افزایش آمار داشته است.

به گزارش قاب خبر: محمدرضا فارسی نژاد بیان کرد: از این تعداد ۲۲ نفر در تصادفات درون شهری، ۱۵۱ نفر بر اثر تصادفات برون شهری، ۱۴ نفر در جاده های روستایی و یک نفر نیز سایر راه ها جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به آمار مصدومان ناشی از تصادفات در استان، افزود: همچنین در پنج ماهه نخست امسال، تعداد چهار هزار و ۶۲۲ مورد معاینات مربوط به مصدومان تصادفات جرحی در مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۲۶۷ نفر مرد و یک هزار و ۳۵۵ نفر زن بوده اند وکه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان، همچنین گفت: طی پنج ماهه نخست امسال ۱۷ مورد غرق شدگی شهروندان لرستانی به ثبت رسیده که از این تعداد ۲ نفر زن و ۱۵ نفر مرد بوده اند و نسبت به مدت مشابه پارسال، ۱۵کاهش ۱۵ درصدی داشته است.

فارسی نژاد با اشاره به اینکه هر ساله در فصل گرما، تمایل به شنا و آبتنی در بین افراد بیشتر می شود، افزود: بی توجهی به نکات ایمنی و عدم مراقبت های لازم از سوی خانواده ها باعث شده در فصل بهار و تابستان شاهد حوادث غرق شدگی بیشتری باشیم .

وی اضافه کرد: شنا در مکان های غیر ایمن، خطرات مرگباری را به دنبال دارد که لازم است خانواده ها در مسافرت و تفریح به این موضوع توجه کنند و از فرزندان خود بخواهند از مکان های مجاز و ایمنی که برای شنا اختصاص داده شده است، استفاده کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان همچنین گفت: طی پنج ماهه نخست امسال هشت نفر به دلیل مصدومیت ناشی از گازگرفتگی سگ برای بررسی صدمات و جراحات به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که از این تعداد، پنج نفر مرد و بقیه زن هستند.

فارسی نژاد با بیان اینکه خطر گاز گرفتن سگ بسیار جدی است، عنوان کرد: براساس آمار ارجاعی از مراکز پزشکی قانونی استان، بیشترین آمار گاز گرفتگی سگ مربوط به مرکز استان با مراجعه ۶ نفر بوده و در شهرستان‌های سلسله و الیگودرز نیز هر کدام یک مورد گزارش شده است.